Макрон підтримав Польщу: Париж закликав обмежити український експорт до ЄС

Читать на русском

Запропоновані обмеження включають різні зернові культури та мед. У вівторок відбудуться переговори щодо торгівельної угоди між Євросоюзом та Україною

Читать на русском
Макрон, Польща, зерно
Від цього Україна може втратити більше 1 млрд євро на рік

Запропоновані обмеження включають різні зернові культури та мед. У вівторок відбудуться переговори щодо торгівельної угоди між Євросоюзом та Україною

Франція слідом за Польщею почала закликати до обмеження імпорту української сільськогосподарської продукції. Париж може зірвати переговори про продовження угоди щодо вільної торгівлі між Україною та ЄС ще на рік. Якщо це станеться, це коштуватиме Україні більше 1 мільярда євро на рік.

Відповідних домовленостей президент Франції Емманюель Макрон досяг з премʼєр-міністром Польщі Дональдом Туском під час саміту Веймарського трикутника в Берліні у пʼятницю, 15 березня. А вже у вівторок відбудуться перемовини між урядами ЄС та Європарламентом щодо торгівлі з Україною. Про це 19 березня пише видання Politico.

"Двоє лідерів також уклали угоду щодо зближення Парижа та Варшави напередодні важливих переговорів у вівторок увечері, які будуть спрямовані на усунення розбіжностей, які виникли в останню хвилину між країнами ЄС та Європейським парламентом щодо торгівлі з Україною", - йдеться у публікації.

Відповідно до оцінок Єврокомісії, на які у коментарі ЗМІ посилалися двоє дипломатів, зрив угоди з ЄС коштуватиме Україні 1,2 мільярда євро доходів від торгівлі. За словами одного зі співрозмовників видання, "це величезне скорочення для країни, яка потребує всієї можливої допомоги" на тлі війни. Він додав, що країни-члени ЄС, які найбільше демонструють підтримку Україні у звʼязку з повномасштабним вторгненням рф, "також завдають країні найбільшої шкоди".

За даними журналістів, нещодавно європейські законодавці проголосували за введення низки обмежень на пропозицію Єврокомісії про продовження безмитного імпорту для України на рік. Ці поправки повернули три гілки ЄС - Раду ЄС, Європейський парламент і Єврокомісію - за стіл переговорів для пошуку компромісу. Посли ЄС мали зустрітися в понеділок увечері, щоб остаточно узгодити позицію Ради напередодні раунду міжінституційних переговорів у вівторок увечері.

"За словами трьох дипломатів ЄС, близьких до переговорів, після берлінської зустрічі Франція приєдналася до табору меншини на чолі з Польщею, яка наполягає на подальших обмеженнях на український імпорт до блоку. Ці запропоновані обмеження додадуть різні зернові культури та мед до переліку продуктів, на які поширюються обмеження на імпорт", - пише Politico.

Торгівельна угода між Україною та ЄС

В грудні тодішній прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся до Єврокомісії з проханням скасувати транспортну угоду з Україною. Це сталося на тлі того, що польські перевізники почали блокаду кордону з Україною через небажання конкурувати з українськими колегами. Тоді влада ЄС відмовила Варшаві у такому проханні, зазначивши, що угода, яка діє до кінця червня 2024 року, змін не зазнає.

На початку березня Єврокомісія запропонувала Раді ЄС продовжити на 2025 рік угоду з Україною та Молдовою щодо транспортного безвізу. Водночас до угоди також пропонується внести певні оновлення. Вони передбачають встановлення обовʼязкової наявності дозвільних документів та можливості припинення дії угоди в конкретних регіонах.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії Росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео у інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.