Варшава вважає, що Patriot на нашому кордоні — це безпека і для них, і для нас
Не виключено, що системи Patriot таки потраплять до України, щоб захищати небо від атак росіян на нашу цивільну інфраструктуру. Стало відомо, що Німеччина веде консультації з країнами-членами НАТО щодо можливості передачі американських систем ППО.
Як стало відомо в п’ятницю 25 листопада, Берлін обговорює із союзниками прохання Польщі щодо перенаправлення систем протиповітряної оборони Patriot з Німеччини в Україну, повідомляє агенція Routers. Це стало можливим після того, як глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що військовий альянс зовсім не обов’язково має протистояти такому кроку.
Однак Столтенберг заявив, що таке розгортання систем ППО повинно прийматися окремими країнами з урахуванням правил щодо кінцевих користувачів.
«Конкретні рішення щодо конкретних систем є національними рішеннями… Іноді існують угоди з кінцевими користувачами та інші речі, тому їм потрібно проконсультуватися з іншими союзниками. Але врешті-решт це (рішення) мають прийняти національні уряди», — додав він.
Після того, як під час обстрілів росіян, які відбулися 15 листопада, частина ракети впала на території Польщі, гостро постало питання забезпечення цього східного флангу НАТО системами ППО. Берлін запропонував Варшаві розмістити на її території систему Patriot, щоб допомогти захистити повітряний простір. Але міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся до Німеччини з проханням перенаправити вогневі підрозділи в Україну.
«Після чергових ракетних обстрілів росії, я звернувся до німецької сторони, щоб батареї Patriot, запропоновані Польщі, були передані Україні та розміщені на західному кордоні. Це захистить Україну від подальших жертв і знеструмлення та підвищить безпеку на нашому східному кордоні», — написав Маріуш Блащак у Twitter.
Цю пропозицію підтримав президент Польщі Анжей Дуда під час свого візиту до Литви. Він зазначив, що кінцеве рішення за Берліном.
«З військової точки зору було б найкраще, якби вони були розташовані в Україні, щоб також захищати польську територію, тоді вони захищали б як Україну, так і Польщу найбільш ефективно», — сказав Анджей Дуда.
Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що для використання німецьких підрозділів Patriot за межами території НАТО потрібні попередні обговорення з країнами-членами Альянсу та союзниками НАТО.
«Ці Patriot є частиною інтегрованої протиповітряної оборони НАТО, а це означає, що вони повинні бути розгорнуті на території НАТО. Будь-яке їх використання за межами території НАТО вимагатиме попередніх обговорень із НАТО та союзниками», — додала вона, передає Wprost.
MIM-104 Patriot — американський зенітний ракетний комплекс. Перші зразки цієї зброї побачили світ ще в 1981 році. Відтоді її постійно модернізують. ЗРК Patriot складається з ракети повітряного перехоплення та високопродуктивної радарної системи.
Комплекс призначений для прикриття великих потенційних цілей. Він може відстежувати одночасно до 100 повітряних цілей, знищити одна установка може 8 з них.
Україна давно закликала надати ці системи для захисту повітряного простору. Після того, як стало відомо, що Patriot будуть прикривати кордони Польщі, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат висловив сподівання, що це захистить і західну частину України. Також ми писали про те, коли Україна зможе збивати всі російські ракети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.