Нові системи Patriot на кордоні з Польщею та батарея ППО від Франції, - Ігнат про нове озброєння для України

Читать на русском

Росія продовжує ракетні атаки попри накопичення сил, але українські сили дають гідну відсіч

Читать на русском
Нові системи Patriot на кордоні з Польщею та батарея ППО від Франції, - Ігнат про нове озброєння для України
ЗСУ навчились попереджати і комбіновані атаки ворога, але залишаються певні складнощі

Росія продовжує ракетні атаки попри накопичення сил, але українські сили дають гідну відсіч

Україна з початку повномасштабного вторгнення просила світ закрити небо і надати зброю. Після того, як в Польщі впала ракета, її кордон тепер буде під захистом американських систем Patriot. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сподівається, що це захистить і західну частину України. Окрім того, від партнерів ми отримуємо комплекси, які дозволяють виявити ціль навіть в поганих погодних умовах. Але українські військові все одно потребують додаткової зброї, адже росія не припиняє ракетні атаки. Під прицілом – цивільне населення.

Юрій Ігнат прокоментував поточну ситуацію на фронті на пресконференції в студії "Укрінформ".  Він зауважив, що попри затишшя в небі через накопичення сил ворога на сході України ведуться серйозні бої. Росія піддає тероризму не стільки військових, скільки цивільне населення, завдаючи ракетних дарів по прифронтових містах. Спікер відзначив, що для цього окупанти використовують зброю дальньої дії на 30-40 км, яка передбачає похибки. Натомість українські сили ППО готові відбивати удар. 

Сьогодні потенціал представлений не тільки зенітно-ракетними комплексами (С-300, Бку-М1, С-125), а також і винищувальною авіацією. ППО укріплюється й сухопутним військом. Від Франції надійшло дві батареї ППО, щоправда, невеликого радіуса дії - до 10 км. Але є суттєва перевага – комплекси облаштовані власними радарами, які можуть самостійно виявляти ціль і допомагають знищувати дрони-камікадзе.

Це важливо в поганих погодних умовах і в темну добу. Також ППО сухопутних військ отримали американські "Евендежери" і ЗРК "Стінгер" з такими ж перевагами. Проте нам бракує комплексів для того, щоб захистити весь повітряний простір України. Наразі українські військові користуються однією установкою "IRIS-T", проте німецька оборонна промисловість обіцяє надати більше комплексів, що дозволять прикрити близько 100 км ділянки фронту.

В арсеналі – 2 системи NASAMS, і 100% влучань по цілях каже про ефективність цієї зброї. Отриманий комплекс Hawk, хоч і морально застарілий, але може відпрацьовувати по дронах-камікадзе.

Трагедія в Польщі

Після того, як на території сусідньої країни впала ракета, Польща і Німеччина розглядають варіант встановити на кордоні ЗРК Patriot. Юрій Ігнат нагадав, що Україна з самого початку повномасштабної війни просила закрити небо. Він сподівається на це і на те, що тепер хоча б та ділянка буде під захистом. 

Також спікер повідомив, що в Україні є комісії, які ідентифікують ракети, адже вони падають тут майже щодня. За словами спеціаліста, в день трагедії проти російських ракет були застосовані зенітні ракети. В той день по Львівській області було випущено близько 15 ракет. Юрій Ігнат припустив, що на одну російську ракету українські військові випускають умовно 2 ракети для того, щоб було більше шансів збити її. Україна зацікавлена в об’єктивному розслідуванні. Але в будь-якому разі інцидент в Польщі став наслідком російської масованої атаки. І нагадав про випадок в Молдові - на її територію впали уламки російської ракети після збиття українськими військовими.  

Речник розповів, що дуже часто росія вдається до комбінованої атаки, застосовуючи і дрони, і ракети, і авіацію. Мета – розосередити увагу української ППО. Але і наші військові, маючи великий досвід, навчилися давати гідну відсіч. Вони застосовують не тільки зенітні ракети, а й вогневі мобільні групи. 

Результатів розслідування ще немає

15 листопада під час російської масованої атаки на територію Польщі впали ракети. Внаслідок інциденту дві людини загинули. Які саме це були ракети і кому належали - сказати наразі неможливо, Польща проводить розслідування.

До слідчого процесу долучили і українських фахівців. В пресі і суспільстві спостерігалася дискусія щодо походження ракет: одні казали, що це українські, інші - російські. Але більшість вважає, що причиною трагедії стала агресія рф. 

Раніше ми писали про те, що Парламентська асамблея НАТО визнала росію країною-терористом. Також читайте думку аналітиків з приводу того, чи є загроза наступу з боку Білорусі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.