Польща та Україна створять спільний військово-медичний центр: що відомо

Співпраця також базуватиметься на отриманні та аналізі інформації про характер, вид і обсяги санітарних втрат, які сталися під час війни в Україні

Польща та Україна створять військово-медичний центр
Польща та Україна створять військово-медичний центр

Польща та Україна працюють над створенням великого військово-медичного центру для обміну досвідом. Військові збиратимуть інформацію та аналізуватимуть дані про те, що насправді важливо під час війни, й що потрібно для надання практичної допомоги пораненим військовим.

Про створення спільного україно-польського хабу в інтерв'ю Укрінформу розповів директор Військово-медичного інституту у Варшаві генерал Гжегож Ґелерак. 

За його словами, рішення про створення великого центру у військово-медичній сфері між двома країнами було прийняте під час зустрічі представників Збройних сил України та Польщі, у тому числі керівників медичних формувань обох армій, яка відбулася в Києві у травні цього року. Він зазначив, що тоді було визначено графік і план співпраці.

Генерал-лейтенант проф. Гжегож Ґілерак
Генерал-лейтенант проф. Гжегож Ґілерак

Генерал зазначив, що ця співпраця, з одного боку, базуватиметься на отриманні та аналізі інформації про характер, вид і обсяги санітарних втрат, які сталися під час війни в Україні.

З іншого боку, ми надамо доступ до наших знань і можливостей, які ми маємо завдяки реалізації ряду дослідницьких проектів, таких як автономні платформи для евакуації поранених, способи лікування різних видів травм на полі бою, включаючи опіки. Ми готові до співпраці, щоб протягом наступних 3-5 років спільно створити великий військово-медичний центр на основі українського та польського досвіду та можливостей, - сказав директор Військово-медичного інституту у Варшаві.

За його словами, реалізацію цього проекту з польської сторони розглядає Міністерство національної оборони Польщі.

Ми очікуємо на перехід до етапу реалізації цього плану протягом наступних кількох тижнів, — сказав генерал.

Ґєлерак зазначив, що Польща готова надавати медичну допомогу Україні у кількох вимірах.

Перш за все, ми хочемо лікувати поранених українських військових, особливо у медичних напрямках, які зараз є викликом для України. Приміром, щелепно-лицева хірургія сьогодні для вас є великим викликом. Окрім лікування українських військових, ми хочемо навчити ваш персонал, щоб ви стали автономними у цій сфері, – зазначив директор Військово-медичного інституту.

Генерал підкреслив, що на основі досвіду з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) польських солдатів, які служили в Іраку та Афганістані, знання польських лікарів щодо боротьби з ПТСР є на найвищому рівні. Тому польські лікарі з 2014 року діляться досвідом у цій сфері з українськими лікарями і готові це робити й надалі.

Ґелерак підкреслив, що для польської сторони медичний досвід у контексті війни в Україні був "революцією Коперніка" і спонукав до серйозних змін.

Для нас знання про війну в Україні — це як революція Коперника. Ми кардинально змінюємо підхід до того, як має виглядати медичне забезпечення під час бойових дій, – сказав генерал.

Зокрема, він зазначив, що потребує глибокого розгляду питання про те, на якому етапі та яку медичну допомогу мають надавати пораненим бійцям.

Це вже не системи, призначені для багатогодинної евакуації поранених, а для надання допомоги поблизу лінії фронту, гарантуючи максимально швидку кваліфіковану медичну допомогу. Для нас це абсолютно новий досвід, особливо як підготувати пункти медичної допомоги, враховуючи український досвід, що ці пункти часто стають об’єктом атак з боку росії, – сказав Гілерак.

Він додав, що Варшава усвідомлює, що з потенційною агресією може зіткнутися й Польща, тому, користуючись українським досвідом, Польща хоче внести зміни у свою доктрину.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Польща має намір сформувати найсильнішу сухопутну армію в Європі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube