Безоплатна медична допомога по відновленню ментального здоров'я для ветеранів: як отримати

Читать на русском

Держава надає ветеранам безоплатне лікування, підтримку, консультації та ліки

Читать на русском
Як безкоштовно отримати психологічну допомогу ветеранам
Піклування про своє ментальне здоров’я особливо важливе в часи війни

Держава надає ветеранам безоплатне лікування, підтримку, консультації та ліки

Ветерани, яким потрібна ментальна підтримка, можуть її отримати безкоштовно. Це відбувається в рамках Програми медичних гарантій. Ветерани, як і кожен українець, можуть безоплатно отримати психічну підтримку, консультації необхідних лікарів-спеціалістів, безоплатні або з частковою доплатою ліки при розладах психіки та поведінки, а також амбулаторне і стаціонарне лікування.

У Національній службі здоров'я України пояснили, наскільки піклування про своє ментальне здоров’я важливе в часи війни. У повідомленні представники НЗСУ пояснили, як діяти, якщо ви відчуваєте необхідність у допомозі.

"Якщо ви відчуваєте, що вам необхідна допомога, – перш за все зверніться до сімейного лікаря, який працює в закладі з договором на пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Сімейні лікарі, терапевти й педіатри цих закладів пройшли курс від Академії НСЗУ “Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP”, - розповіли у Національній службі здоров'я України.

Яку ментальну підтримку може надати лікар первинної медичної допомоги:

  • перша психологічна допомога;
  • виявлення психічних і неврологічних розладів;
  • направлення на лабораторні та інструментальні дослідження;
  • лікування під контролем сімейного лікаря;
  • психологічна підтримка членів родини.

Детальніше про медичні послуги за даним пакетом читайте на сайті НСЗУ.

За потреби лікар первинної медичної допомоги може направити ветерана до психіатра. Крім того, можна напряму звернутися до психіатра у закладі, який має договір на пакет "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах", при цьому не обов’язково мати відповідне направлення.

"Пацієнт може отримувати психіатричну допомогу вдома, якщо розлад некритичний. Така підтримка передбачена пакетом «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Щоб скористатися послугами, потрібне електронне направлення в сімейного лікаря або психіатра", – додали у службі.

Докладніше про це можна дізнатися за посиланням.

Також Програма медичних гарантій покриває стаціонарне лікування людей із психіатричними розладами. Детальніше про ці послуги читайте тут.

Знайти сімейного лікаря, який надає ментальну підтримку, а також заклад для психіатричної допомоги можна у контакт-центрі НСЗУ за номером: 16-77.

Безоплатна юридична допомога для ветеранів, військових та членів їхніх родин: де можна отримати

Кваліфіковані юристи України об’єдналися для надання фахової допомоги пораненим, ветеранам та членам сімей військовослужбовців. Фахівці допоможуть у розв’язанні найпоширеніших проблем, з якими стикаються військовослужбовці та члени їхніх родин. За безоплатною юридичною допомогою можна звернутися до фахівців "Платформи прав людини". Це спільнота правозахисників і правозахисниць, яка працює над розвитком і становленням демократичного громадянського суспільства через забезпечення стандартів прав і свобод людини та їх захист ще з 2016 року. А нещодавно відкрили новий напрямок – безоплатну юридичну допомогу військовим та членам їхніх родин. Адже, на думку правозахисників, чим довше виборюватиметься Перемога, тим більшій кількості людей потрібна буде юридична підтримка

Фахвці допомагають у розв’язанні найпоширеніших проблем, з якими стикаються військовослужбовці та члени їхніх родин. Зокрема:

  • виплати військовослужбовцям; медична допомога, ВЛК;
  • відпустки, переведення;
  • дострокове звільнення, звільнення в запас;
  • адміністративна та кримінальна відповідальність;
  • статус безвісти зниклих і полонених;
  • статус УБД;
  • статус сім’ї загиблого;
  • соціально-правові гарантії (пільги).

Отримати юридичну допомогу можна:

  • надіславши лист на пошту help@ppl.org.ua;
  • звернувшись через Facebook;
  • залишивши заявку в Telegram.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.