Польща може знизити підтримку України через конфлікт із зерновим ембарго - міністр у справах ЄС

Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що кроки української влади негативно впливають на взаємини з Польщею

Шимон Шинковський
Шимон Шинковський вель Сенк, міністр у справах ЄС Польщі

В Уряді Польщі заговорили про те, що можуть знизити допомогу Україні на тлі конфлікту щодо припинення постачання українського зерна до Польщі. Дії української влади, яка подала позов до Світової організації торгівлі (СОТ), вважають неправильними. У Польщі заявляють, що цей крок нашкодить самій же Україні - країна може значно зменшити обсяги допомоги як нашій державі, а також і біженцям, які перебувають на її території. 

Про це сказав міністр у справах ЄС Шимон Шинковський вель Сенк. В інтерв'ю польській агенції PAP він заявив, що українська влада діє на шкоду власній країні, намагаючись через СОТ тиснути на Польщу щодо припинення зернового ембарго, яке діє від 15 вересня. І що пересічні поляки явно не схвалюють такі дії. 

"Дії України не справляють на нас враження. Але вони справляють певне враження на польську громадську думку. Це можна побачити в опитуваннях - з рівня суспільної підтримки подальшої допомоги Україні. І це шкодить самій Україні", - сказав він. 

За словами Шинковського вель Сенка, все, чого в такий спосіб доб'ється українська влада - це зниження допомоги від Польщі, яка від початку війни є дуже потужною. Адже симпатії до України  у польському суспільстві через цей зерновий конфлікту зменшились. І польський уряд, надаючи підтримку нашій державі, мусить рахуватися з цим. 

"Ми хотіли б і надалі підтримувати Україну. Але, щоб це було можливо, ми повинні мати підтримку польського народу в цьому питанні. Тому, якщо не буде підтримки з боку польського народу, нам буде важко продовжувати підтримувати Україну так, як ми це робили дотепер", - пояснив він. 

Також міністр ЄС наголосив, що Польща діятиме в інтересах своїх фермерів, а у питанні ембарго на українське зерно "є невблаганною". І, якщо Україна хоче стати членом ЄС та розрахрвує на підтримку Польщі у цьому питання, то мусить навчитися виконувати правила та конкретні умови Європейського Союзу. 

Зернове ембарго та судовий позов України до СОТ 

Нагадаємо, Україна 18 вересня подала позов у Світову організацію торгівлі (СОТ) та ввела власні обмеження на імпорт продукції з Європи.Після цього Польща, Угорщина та Словаччина вирішили бойкотувати координаційну платформу з українського зерна у Брюсселі й надалі. Одні країни - на термін близько місяця, але у Польщі оголосили про безтермінову заборону та навіть наміри заблокувати вступ України в ЄС через "зерновий" конфлікт.

Напередодні речник польського парламенту Пйотр Мюллер заявив, що від 2024 року для українців у Польщі будуть зміни: влада планує скоротити соціальну допомогу мільйонам українських біженців, яких вона приймає. І цей крок є наслідком напруги між нашими країнами через розбіжності щодо імпорту зерна. 

Водночас президент Польщі Анджей Дуда в ООН сказав про те, що українська влада має пам’ятати про транзитний статус своєї країни. Дуда додав, що польська влада пояснить ситуацію перед трибуналом, і наголосив, що заборона стосується імпорту, а не транзиту українського зерна. Він назвав Україну "потопельником", який може затягнути на дно того, хто намагається її врятувати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube