В Офісі президента дану інформацію не коментують
Президент України Володимир Зеленський потенційно може зустрітися з головою МЗС росії Сергієм Лавровим. Це може статися вже 20 вересня. В цей день проводитиметься засідання Ради безпеки ООН, де обидва будуть присутні.
Про це повідомляє видання Politico. Воно посилається на власні анонімні джерела в дипломатичних колах.
Так, на цей час є дуже висока ймовірність того, що український лідер відвідає спеціальне засідання Радбезу ООН щодо України, яке пройде 20 вересня в Нью-Йорку (США). Вже відомо, що від російської сторони там буде присутній голова їхнього МЗС Лавров.
Неназваний західний дипломат, на якого посилаються журналісти Politico, заявив в коментарі, що вірогідність особистої зустрічі Зеленського з міністром іноземних справ рф є досить великою. Втім, навряд чи на увазі малися прямі переговори. Скоріше за все, йшлося про чисто фізичну зустріч на полях засідання. Немає ніяких сумнівів, що президент не став би в принципі про щось розмовляти з Лавровим.
Зазначимо, що "Інформатор" все ж звернувся до пресслужби голови держави з проханням прокоментувати цю інформацію. Однак там відмовилися це робити.
Нагадаємо, що на сесії Ради безпеки ООН 20 вересня обговорюватимуть і українське питання. Очікується, що туди особисто прибуде президент Зеленський. Згідно з інформацією від джерел, він може презентувати там свою "формулу миру" на глобальному світовому рівні.
Поки що невідомо, чи буде присутнім лідер США Джо Байден. Втім, вже зараз є інформація, що Зеленський зустрінеться зі своїм американським колегою. Однак наразі ще невідома ані точна дата та час, ані конкретні теми діалогу.
В той же час, як кажуть журналісти, Лавров буде проводити зустрічі з країнами "глобального Півдня". Ці держави переважно залишаються нейтральними щодо війни в Україні - або ж взагалі в тій чи іншій мірі виступають на боці країни-агресорки.
Що ж до української сторони, то Київ, природно, має намір заручитися ще більшою підтримкою наших західних союзників за допомогою особистих бесід під час заходу в Нью-Йорку. Втім, одним з головних завдань української дипломатії є переконання представників тих самих країн "глобального Півдня" встати на наш бік проти агресії кремля - або ж як мінімум залишатися нейтральними та не підігравати окупантам на міжнародній арені.
На жаль, зробити це досить складно. Захід недооцінив той ступінь неприязні, який відчувають до нього багато з так званих "розвиваючихся країн". Перш за все, йдеться про держави Африки, Латинської Америки та частково Близького Сходу. Більше того: за їхньою позицією видніється тінь китайського дракона та російського орла. В той час, як рф прямо кинула виклик "колективному Заходу", коли здійснила віроломну агресію проти України, Китай діє іншим спосіб: він заходить в країни "глобального півдня" економічно, вкладаючи туди величезні гроші, і по факту просто "скупає" дані держави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.