“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Група осіб організувала канал переміщення жінок за кордон для сексуальної експлуатації
Правоохоронці затримали трьох зловмисників, які організували канал торгівлі людьми. Як з'ясувалося, фігуранти створили фіктивне модельне агентство та пропонували «роботу» за кордоном жінкам, які брали участь у конкурсах краси або були ведучими популярних ток-шоу чи блогерами. За попередніми підрахунками, злочинці лише за останні пів року отримали понад 30 мільйонів гривень.
"Зловмисники створили фіктивне модельне агентство та набирали дівчат приємної зовнішності для нібито проведення показів мод в різних країнах світу. Фігуранти «працевлаштували» дівчат - учасниць конкурсів краси, ведучих популярних ток-шоу та блогерів." - повідомляють представники ГУНП України.
Між учасниками злочинної групи був чіткий розподіл обов’язків. Зокрема, один з них відповідав за оформлення бізнес-віз, двоє інших мали організувати переміщення жінок через кордон.
Фігурантів затримали під час спроби переправити через кордон 20 жінок. Вже встановлено, що замість показу мод дівчат везли на захід за участю бізнесменів з різних країн світу. За таку послугу зловмисники планували отримати 50 тисяч доларів США.
Під час розслідування поліцейські встановили ще сімох осіб, які за допомогою спеціаліста в IT-сфері створили в різних месенджерах платформи для розміщення реклами сексуальних послуг. Одна «зустріч» з дівчиною коштувала від 700 до 3 000 доларів.
Наразі всім зловмисникам повідомлено про підозру за ч.2 ст. 303 (Сутенерство або втягнення особи у зайняття проституцією) Кримінального кодексу України. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років. Слідчі дії тривають. Наразі організовується міжнародна взаємодія через канали Європолу та Інтерполу для встановлення усіх злочинних зв’язків.
Сексуальна експлуатація за визначенням ООН - це будь-яке зловживання або спроба зловживання позицією вразливості, нерівності або довіри з сексуальною метою. У тому числі (але не обмежуючись) - задля отримання від цього грошової, соціальної чи політичної користі. Важливо розуміти, що сексуальна експлуатація - це не тільки проституція або сексуальне рабство, вона включає й інші випадки. Але на жаль, чіткого їх переліку українське законодавство не містить.
Якщо ви безпосередньо постраждали, стали свідком або маєте підозру щодо вчинення відповідних дій, не мовчіть. В Україні за номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
Список додатків для безпеки жінок в Україні і закордоном - тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.