Список додатків для безпеки жінок в Україні і закордоном

Протидіяти насильству може кожен

Список додатків для безпеки жінок в Україні і закордоном

В Україні запустили мобільний додаток для жінок, що потерпають від домашнього насильства. Він непомітний для кривдника: тривожна кнопка, яку у момент небезпеки можна швидко натиснути і викликати поліцію, виглядає у смартфоні як нейтральна іконка. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на VisitUkraine.today.

Додаток замасковано під звичайний, а кнопку виклику поліції та іншу інформацію можна знайти лише у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має виключно власниця смартфона. Завантажити мобільний додаток можна і в Google Play, і в App Store. Назву застосунку не розголошують з метою безпеки. Отримати інформацію та скачати програму можна подзвонивши на гарячу лінію 116 123 або написавши в особисті повідомлення на сторінку "Розірви коло".

Яку ще допомогу можна отримати в Україні

Отримати консультацію, підтримку та допомогу зателефонувавши на гарячу лінію 15-47. Вона є швидким засобом повідомлення про вчинення домашнього, гендерного насильства та насильства стосовно дітей, його запобіганню та протидії.

Жінки та дівчата, які постраждали від війни можуть отримати психологічну, гуманітарну та соціально-правову допомогу. Звертатися за телефонами - 067-843-96-14, 095-323-47-89, 063-799-47-60, 097-204 35 33. Або написати на електронну пошту - safewomenhub@gmail.com. У Telegram-каналі можна знайти корисні поради, які можуть вам допомогти. Окрім того, у 12 містах України працюють мобільні бригади, які допомагають постраждалим від насильства під час війни. У кожному місті працюють по дві бригади, до складу якої входять два спеціалісти (психолог, соціальний працівник)Чим займаються мобільні бригади:

  • надають психологічну допомогу постраждалим,
  • реагують на повідомлення про випадки насильства,
  • інформують постраждалих про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надання таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих (притулки, кризові кімнати, центри),

Контакти мобільних бригад можна знайти за посиланням.

Додатки для безпеки за кордоном

SafeUp – додаток, розроблений в Ізраїлі, але працює він і на території різних країн, України в тому числі. За допомогою нього жінка може повідомляти довіреній особі, що вона знаходиться у небезпеці. За потреби можна викликати поліцію. 

bSafe – мобільний додаток, що дозволяє створити мережу довірених контактів. За допомогою нього ви зможете повідомляти про своє місце знаходження, про  те, що потребуєте допомоги чи перебуваєте у небезпеці. За принципом поширення геолокації діє і додаток Life360. Він дозволяє створити приватну групу контактів, що матиме доступ до вашого місця знаходження у режимі онлайн. 

Women Safety – додаток, що дозволяє інформувати близьких про те, чи знаходитесь ви у безпеці, а також має кнопку повідомлення про екстрені ситуації. 

UrSafe – додаток, що інтегрований зі службою 911. Його можна використовувати у більш ніж 200 країнах для зв'язку з екстреними службами. 

Sister –  іспанська програма для безпеки жінок. Також дозволяє створити список довірених контактів, що можуть отримувати інформацію про вас, а у разі необхідності – викликати екстрені служби. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube