Поліція, психолог, друзі, родичі: куди звертатися по допомогу в разі проявів насильства

Читать на русском

Протидіяти насильству може кожен

Читать на русском
Поліція, психолог, друзі, родичі: куди звертатися по допомогу в разі проявів насильства

Протидіяти насильству може кожен

Домашнє насильство — це фізичне, психологічне, сексуальне та економічне приниження, залякування, утиски для постійного контролю однієї людиною над іншою. Це поширена проблема в усьому світі серед усіх верств населення. Важливо пам'ятати, що є організації та спеціалісти, які готові вам допомогти.

Про це розповіла практична психологиня Юлія Ворман, передає Інформатор.

Поліція

Ви можете викликати поліцію за номером 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до убезпеченого притулку для постраждалих.

Гарячі лінії для постраждалих від домашнього насильства 

Урядовий контактний центр — 15 47 (з мобільного або стаціонарного). Інформаційна консультація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів. Цілодобово і безкоштовно.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства — 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного). Цілодобово, безкоштовно, анонімно. Інформаційна, соціально-психологічна та юридична підтримка.

Денні центри соціально-психологічної допомоги

Денний центр — це місце, де постраждалі від насильства можуть отримати допомогу тут і зараз протягом дня. Завдання денного центру: надання комплексної соціально-психологічної і первинної правової допомоги постраждалим, організація та підтримка груп взаємодопомоги, семінарів і тренінгів, проведення соціально-психологічної роботи, інформування громади про права постраждалих і соціальні послуги, які надаються денним центром.

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги  

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надають допомогу та підтримку учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їхніх родин у Київській та Миколаївській області.

Медичні установи 

Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, зверніться до лікаря для отримання медичної допомоги та документування в медичній картці ознак того, що з вами сталося. Надалі це допоможе притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.

Департамент соціального захисту населення 

Тут приймуть заяву про вчинення у вашій сім’ї насильства та скерують вас для отримання необхідної допомоги.

Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  

У центрі соціальних служб ви зможете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації. Якщо через загрозу насильства вам немає де жити, то можуть допомогти вирішити питання з місцем перебування (наприклад, скерують до притулку для постраждалих від домашнього насильства).

Служба у справах дітей

Якщо у вашій сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться в ситуацію та захистить права дітей.

Суд

Залежно від ступеня тяжкості насильства суд, зокрема, може до пів року обмежити доступ кривдника до вас та дітей, а також скерувати його до проходження спеціальної програми, спрямованої на змінення його поведінки в сім'ї.

Ви також можете отримати психологічну допомогу, залишивши свій запит та коротку заявку на сайті

Нагадаємо, в Україні розробили застосунок для реагування на випадки домашнього насильства. Крім того, ООН створить команду для розслідування сексуальних злочинів окупантів в Україні. 

Також Інформатор писав, як отримати допомогу жінкам та дівчатам, які постраждали від війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.