У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Торік за цей же період нападів було менше
В Україні з початку 2021 року сталося 88 випадків нападів на активістів. Найчастіше їх переслідували у Києві — 37 постраждалих, та на Одещині — 10 постраждалих.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на дослідження центру прав людини ZMINA.
Для порівняння, торік за аналогічний період сталось 77 інцидентів. Цього року регіонами-лідерами за кількістю нападів стали Київська, Харківська та Луганська області.
Найчастіше фіксують такі злочини проти активістів:
Найчастіше переслідують активістів, що відстоюють права ЛГБТК+, протидіють корупції та незаконним забудовам.
Один із найжорстокіших випадків стався влітку у Дніпрі, коли на активістку Наталію Ешонкулову напали у під’їзді її будинку. Її вдарили по голові, через що вона втратила свідомість. За її словами, в одного з нападників був ніж. Жінці пошкодили кілька зубів і зламали ніс, вона мала струс мозку, а також синці й садна на обличчі. Ешонкулова пов’язує напад зі своєю громадською діяльністю: вона протидіє рейдерському захопленню бізнесу і майна у складі ініціативної групи. Слідство досі триває. Активістка переконана, що його затягують навмисно.
Активіст із Києва Олександр Візерський також зазнав фізичного нападу. У серпні цього року він разом з іншими активістами проводив безстроковий мітинг проти знесення садиби Барбана в Києві. Тоді ж група невідомих у темних куртках з каптурами та медичних масках на обличчі напала на активістів.
За останні місяці почастішали й випадки переслідувань ЛГБТ-активістів представниками ультраправих організацій. Зокрема, в Одесі у серпні ультраправі намагалися завадити проведенню Маршу рівності та погрожували зірвати його насильством. Організатори "Одеса-прайду" тоді звернулися до поліції, однак та не стала відкривати кримінальне провадження.
Раніше ми повідомляли про те, що в Сумах застрелили представника "Правого сектору". Справа на контролі в обласній прокуратурі.
Також розповідали, що у ніч на 8 жовтня у Києві знайшли мертвим народного депутата Антона Полякова. Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (навмисне вбивство) Кримінального кодексу України. У поліції розглядають три версії смерті нардепа .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.