Подоляк пояснив, що в результаті заморожування конфлікту у росії буде справді потужна армія, збільшена втричі, яка пройде тренування, яка матиме масштабний бойовий досвід, і яка матиме величезне військове виробництво, і яка нападе знову
В Офісі президента України заперечили таємні зустрічі щодо переговорів з росією, наголосивши, до Україна продовжить захищати свій суверенітет. Замороження війни з росією піде на користь виключно загарбникам - рф збільшить та добре забезпечить свою армію, щоб одного дня розпочати нове повномасштабне вторгнення. Також ставлення війни на паузу покаже іншим державам, що можна на когось напасти й не понести за це юридичної відповідальності.
Про це в інтерв'ю "24 каналу" розповів радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк. Він прокоментував статтю видання Bloomberg про нібито таємну зустріч щодо мирного плану, яка відбулася за посередництва США і України начебто ще в середині грудня. Подоляк наголосив, що нічого подібного не було.
"Всі розмови про якісь таємні зустрічі - це абсолютно фікція. Немає ніяких таємних зустрічей. Не може Україна в них брати участь, про це президент неодноразово казав. У нас є декілька опцій. Насамперед захищати свій суверенітет. Далі привернути увагу всіх, насамперед нейтральних країн Глобального Півдня, до нашої формули миру, пояснивши їм, що якщо вони хочуть жити в гарантованому майбутньому, міжнародне право має домінувати. Елементи примусу до виконання міжнародних правил і конвенцій мусять бути. Коли всі погодяться з тим, тоді буде вибрано логістичний маршрут, як це довести росії. От тоді ми матимемо певні результати. Решта- це конспірологія, фікція, яка приведе до трагедії, до масштабування трагедії", - заявив радник.
Подоляк пояснив, що рф так хоче заморозити війну, бо це дозволить підготуватись їй до наступних етапів бойових дій. Зараз росія вкладається у військове виробництво, хоч і не масштабно, бо це складно на тлі санкцій. Але якщо дати запас часу, росіяни матимуть інші військові виробництва.
"Вони офіційно збільшать армію з 1 мільйона 200 тисяч до 2,5 - 3,5 мільйона. Вони зроблять зовсім іншу, більшу роботу над помилками, ніж зараз. У них буде величезний досвід інструкторів, які пройшли війну, які навчатимуть мобілізованих. Я просто хочу, щоб люди, які говорять про заморожування конфлікту, це усвідомили. Що це буде справді потужна армія, збільшена втричі, яка пройде тренування, яка матиме масштабний бойовий досвід, і яка матиме величезне військове виробництво... Заморожування війни начебто гарантує нам з вами спокійне життя, правильно? Тобто тут буде не сіра зона, сюди прийдуть потужні інвестиції, всі повернуться. Це ж буде "дуже цікаво" жити в країні, яка в будь-який момент може знову перетворитись на вогнище війни", - наголосив Подоляк.
Окрім того, за словами радника, якщо Україна сьогодні заморозить війну, то це означає, що росія, яка демонстративно вбиває велику кількість громадян іншої країни, не нестиме за це ніякої відповідальності. Це сильно вплине на глобальний інформаційний, дипломатичний та політичний простір.
"Тобто з'ясовується, що можна прийти і вбити, головне при цьому не програвши, і тоді можна не нести за це юридичної відповідальності. Тоді хто гарантує, що у світі є право? То чому тоді війни не мають починатися в інших регіонах? Чому тоді не проводити перерозподіл світу шляхом сили? І чому тоді терористи мають бути покарані? Для мене це загадково все. Люди звикли до того, що є гарантовані правила за замовчуванням. І ніхто не буде їх порушувати. А тепер з'ясувалося, що можна прийти і порушувати ці правила. І ніхто не готовий на це реагувати, відповідати на це", - підсумував Подоляк.
9 січня на Bloomberg вийшла стаття про те, що G7 разом із невеликою групою країн глобального Півдня провела таємну зустріч з Україною у грудні 2023 року. Головною темою цього зібрання був мирний план для нашої держави.
Журналісти написали, що у Саудівській Аравії 16 грудня відбулася таємна зустріч радників з національної безпеки. Ця зустріч нібито була потрібна, щоб спробувати заручитися підтримкою українських умов для проведення мирних переговорів з росією. Секретність була частково спрямована на те, щоб країни-учасниці відчували себе комфортніше при погодженні на умови переговорів нашої держави. Зберігаючи секретність, учасники мали змогу вільніше та відвертіше обговорювати українську формулу миру та плани просування мирного процесу, а також потенційні принципи майбутньої взаємодії з росією, йдеться в статті.
Bloomberg також пише, що наприкінці минулого року одна людина, наближена до Кремля, припустила, що були певні контакти, які підтверджують зацікавленість росії в угоді про припинення вогню. Однак, як зазначає видання, підтвердження цьому не було, і Україна та її партнери підозрюють, що будь-яке подібне звернення є нещирим ходом Кремля, щоб підірвати підтримку Києва та виграти час.
Усі учасники дискусії в Ер-Ріяді визнали право України на самооборону та погодилися з необхідністю дотримання ключових принципів Організації Об’єднаних Націй, зокрема поваги до територіальної цілісності держав, і міжнародного права, йдеться у публікації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.