Податкові перевірки повертаються: кому чекати на інспекцію з 1 грудня, а кого вона омине

Читать на русском

В Україні з 1 грудня повернуться перевірки ДПС

Читать на русском
Підприємців з 1 грудня знову почнуть перевіряти
Перевірки бізнесу

В Україні з 1 грудня повернуться перевірки ДПС

Верховна Рада України в листопаді прийняла в другому читанні законопроєкт №10016. Документ передбачає скасування мораторію на перевірки Державної податкової служби. У законопроєкті зазначені розширені критерії відбору платників податків для планових перевірок з 1 грудня 2023 року до кінця 2024 року. Стало відомо, кому варто чекати на інспекцію, а кого поки що перевіряти не стануть.

Як передає видання "Дебет-кредит", парламентарі зареєстрували ще один законопроєкт щодо скасування мораторію, а саме - №10016. Цей законопроєкт пропонує скасувати мораторій на податкові перевірки з 1 грудня 2023 року. 

Водночас у тексті документа йдеться про те, щоб з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року включно до плану-графіка проведення документальних планових перевірок можуть бути включені виключно такі категорії:

  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
  • нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва нерезидента, високого ступеня ризику.

Крім того, це ж стосується платників податків, які на основі показників за підсумками 2021 року, підпадають бодай під один з наступних критеріїв:

  • рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі;
  • рівень сплати податку на додану вартість на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загальних обсягів постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі;
  • дебіторська заборгованість перевищує кредиторську заборгованість більше ніж у 2 рази;
  • загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75 або більше відсотків суми загального річного доходу, задекларованого у такій декларації, за умови що сума загального річного доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, становить 10 мільйонів гривень і більше;
  • нарахування та/або виплата податковим агентом – юридичною особою доходів у вигляді заробітної плати в розмірі менше середньої заробітної плати по підприємствах відповідної галузі у відповідному регіоні.

Водночас до багатьох підприємців податкова перевірка з 1 грудня не прийде. Зазначається, що з 1 грудня залишиться мораторій на такі перевірки:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до 1 грудня 2024 року;
  • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень);
  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).

Це значить, що підприємці першої та другої груп не матимуть податкових перевірок з 1 грудня. Також підкреслюється, що перевірки під час воєнного стану податковою службою проводитимуться виключно за наявності безпечних умов для їх проведення.

Аграрії просили не скасовувати мораторій     

Раніше Український клуб аграрного бізнесу звернувся до парламентарів з проханням не підтримувати законопроєкт №10016-д про скасування мораторію на проведення податкових перевірок під час воєнного стану. Експерти зазначають, що скасування податкових пільг, запроваджених під час воєнного стану, до його припинення вкрай негативно вплине на бізнес-середовище. 

"Через війну агросектор України потерпає від великої кількості проблем, як наслідок – сільськогосподарська галузь сьогодні перебуває на межі своєї рентабельності. (...) Тому скасування податкових пільг, які було запроваджено на період дії воєнного стану, призведе до ще більшого зменшення можливостей підприємств продовжувати вести свою господарську діяльність", - резюмували в бізнес-об'єднанні та попросили депутатів виважено й послідовно підійти до питання скасування мораторію на проведення податкових перевірок у воєнний час", - зазначали представники Українського клубу аграрного бізнеса.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.