Єдина мова яку розуміє рф — це зброя
Рік від початку повномасштабної війни. Рік життя "однією добою". Рік боротьби, втрат та перемог. Період, що випав на долю сучасних українців один з найтяжчих в історії. Багато хто говорить, що це можливість стати справжньою "цілісною нацією". Напередодні річниці вторгнення росії в Україну кореспондент ВВС Джон Сімпсон розпитав у Володимира Зеленського про воєнні реалії президента України — ми зібрали для вас головне.
"Вночі, ми почули… В мене був дзвінок, мені здається, був дзвінок з Банкової. І мені передали інформацію, що вони почали. Почалися повітряні удари. І було зрозуміло, що буде далі. Зібрався. Емоція була лише одна - поруч була моя сім'я. Сказав моїй дружині: треба збиратися, треба піднімати дітей - почалася війна. І я поїхав сюди, на Банкову. І з того моменту я тут" — так про свій 24 лютого 2022 року розповідає президент України Володмир Зеленський.
Спочатку глава держави навіть й не думав, що війна затягнеться аж на рік. Проте зараз в інтерв'ю для BBC Зеленський вже впевнено заявляє, що нині загрози, які довелося пережити українцям в перші місяці війни вже не лякають. Однак боротьба була б легшою з швидкими поставками зброї від Західних партнерів, оскільки росіяни продовжують атакувати українські міста. І йдуть з кількох напрямків.
"Ми тримаємо оборону, тримаємо ці напрямки, поки не будуть готові наші бригади наступу для того, щоб зробити свій потужний удар. Але, тим не менш, ми розуміємо, що наш удар, наша витримка, наша швидкість деокупації і наша здатність не втрачати мотивацію залежить від сучасної зброї, потужної зброї.І коли її надають, це все прискорює деокупацію і прискорює мир" — заявив Зеленський.
Тож головний меседж, який нині повинні зрозуміти всі світові лідери, на думку президента, такий: "Зброя потрібна Україні не для війни. Зброя для України потрібна заради миру". До того ж зброя - це єдина мова, яку розуміє рф.
"Якщо ми не деокупуємо території - або якщо наші партнери дозволять Росії знайти якісь компроміси щодо Донбасу чи Криму, чи півдня наших територій, не деокупувати їх, то це буде бомба, яка може вибухнути посеред нашої країни, і посеред Європи. Тому що всі зрозуміють: а! все ж таки можна захоплювати", — зауважив Зеленський.
"Отже, це означає: якщо ми дійсно хочемо зупинити війну, то ми маємо знайти рішення на світовому рівні... необхідно підтримувати все це, суверенітет й територіальну цілісність кожної країни. Тому, будь ласка, ви повинні повернутися на свою територію, деокупувати нашу територію, всю територію, яка була визнана світом, включно з Росією, з 1991 року" — наголосив президент України.
"Це буде великою історичною помилкою. Зараз для росіян чи білорусів величезним викликом і проблемою буде зайняти Київ. І, як я вже сказав, великою помилкою. Для білорусів залучення у війну означає втрату історії, це означає втрату Білорусі. Я думаю, що це помилка. Тому я сподіваюся, що Білорусь не приєднається до Путіна і не піде на ці кроки", — зауважив президент України.
Раніше ми писали, чого чекати від росії 23-24 лютого. Крім того, Зеленський проведе пресконференцію на річницю війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.