План стійкості Зеленського: у The Times дізналися, з чого він складається

Новий план покликаний підняти моральний дух та запевнити громадян, що Україна зможе боротися навіть за умови припинення допомоги з боку США

План стійкості
З чого може складатися план стійкості Зеленського. Колаж: Інформатор

План стійкості Володимира Зеленського, який буде представлений вже наступного тижня, покликаний мобілізувати економіку країни та суспільні настрої. Зокрема, він визначатиме пріоритети інвестицій у промисловість. Також документ вирішуватиме, як функціонуватиме енергетичний сектор на фоні російських атак по інфраструктурі.

Загалом на меті документ має підняти моральний дух та запевнити українців, що держава зможе боротися навіть за умови припинення допомоги з боку США. Про це повідомляє The Times.

“З огляду на психоемоційний стан країни ми повинні чітко показати, як ми будемо розставляти пріоритети в інвестиціях у промисловість, як буде функціонувати енергетичний сектор, як ми будемо повідомляти про мобілізацію армії, зміцнювати фізичну оборону - усі найболючіші питання, пов'язані зі стійкістю країни”, – наголосив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.

Серед іншого, уряд планує збільшити виробництво зброї, щоб у довгостроковій перспективі дозволити державі бути менш залежною від західних озброєнь. Також Київ хоче встановити динамічну протиракетну оборону та обладнати безпечні сховища для кожного населеного пункту.

За даними видання, ще один аспект плану буде пов’язаний із культурною спадщиною. Влада буде звертатися до чисельної діаспори біженців з надією, що багато з них погодяться повернутися.

Також є пункти, які стосуються природних ресурсів, які пропонується відкрити для американських компаній. В експертній статті до плану йдеться про небезпеки, пов'язані з нездатністю зберегти природні ресурси України для експорту на Захід, і підкреслюється стратегічна важливість її літієвих родовищ для розвитку американських технологій.

Найімовірніше, як наголошують журналісти, план стійкості буде не більше ніж коротким набором із десяти пунктів. Втім, кожен із них матиме набагато більше прихованих деталей.

Внутрішній план стійкості

Президент України Володимир Зеленський анонсував презентацію "Внутрішнього плану стійкості" для України, спрямовану на зміцнення країни в різних сферах. Цей документ буде складатися з 10 пунктів. Кожен з пунктів плану підготовлений спільнотою з урахуванням позицій громадянського суспільства та бізнеса.

Раніше глава держави заявив, що нинішня ситуація на фронті створює умови для досягнення миру не пізніше 2025 року. Про це він сказав, виступаючи на саміті Україна - Південно-Східна Європа в Дубровнику (Хорватія) ще у жовтні, до обрання президентом США Дональда Трампа. Він також зазначив, що наступні три місяці - жовтень, листопад та грудень - є критично важливими для просування до стабільності та миру.

Нагадаємо, що Україна прагне організувати другий Глобальний саміт миру до кінця 2024 року. На цій конференції, як хоче українська влада, також може бути присутня і Росія. Втім, прямих переговорів з агресором на заході не передбачено.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube