Зазначається, що Туреччина може бути важливим посередником на мирній конференції
Україна прагне організувати другий Глобальний саміт миру до кінця 2024 року. На цій конференції, як хоче українська влада, також може бути присутня і Росія. Втім прямих переговорів з агресором на заході не передбачено.
Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на слова посла України в Туреччині Василя Боднара. За його словами, саміт може відбутися у грудні цього року.
“Одна з найважливіших цілей цього саміту - досягнення справедливого миру в Україні. Ми не говоримо про формат, в якому Україна і Росія сидять один навпроти одного й Україна вислуховує вимоги Росії”, – зауважив дипломат.
За його словами, Київ розраховує на міжнародне співтовариство. Зокрема на те, що воно “складе список кроків, які можна зробити для досягнення справедливого миру”, та обговорить, “які вимоги пред'явити Росії на основі цього списку”.
“Це не буде пряма двостороння зустріч, швидше за все, вона пройде у форматі, в якому також братимуть участь треті сторони, і переговори вестимуться через третіх осіб. Ми сподіваємось провести цей саміт до кінця року”, – додав Боднар.
Він зазначив, що Туреччина буде важливим учасником зустрічі завдяки своєму досвіду посередництва в інших конфліктах. Очікується, що міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан візьме участь у саміті “Україна - Південно-Східна Європа” в хорватському місті Дубровник вже сьогодні, 9 жовтня.
Крім того, очікується, що саме на цьому заході Фідан підтвердить позицію Анкари про те, що будь-які мирні переговори повинні включати обидві сторони для “справедливого і тривалого” врегулювання. Про це заявило турецьке дипломатичне джерело видання.
Наприкінці жовтня завершаться тематичні конференції, які стануть підґрунтям для другого саміту миру. Однак він не відбудеться у листопаді. Про це заявила радник керівника Офісу Президента Дар'я Зарівна в інтерв'ю виданню Telegraf 7 жовтня.
"У листопаді другий саміт миру ще не відбудеться, але все для його підготовки вже має бути готовим. Поки що відбуваються тематичні конференції з кожного пункту формули (миру), які закінчуються прийняттям комюніке. Головні положення цих комюніке стануть основою майбутнього мирного плану другого саміту", - заявила Зарівна.
Нагадаємо, у Швейцарії 15-16 червня з ініціативи України відбувся саміт перший Глобальний саміт миру за участі понад 90 країн. Росію на цей захід не покликали, через що від участі відмовився Китай. Результатом саміту стало комюніке, яке підписали майже усі учасники. У документі йдеться про положення формули миру від України для встановлення справедливого миру, але головні пункти - це обмін полоненими, повернення додому викрадених Росією українських дітей та ядерна безпека.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.