Північне сяйво на Київщині слідом за метеоритом та паводком – чому незвичайні природні явища відбуваються так часто

Читать на русском

Після падіння на Київщині чи то супутника, чи то метеорита, українців шокувало нове явище. У ніч на 24 квітня небо над Україною осяяло північне сяйво - небо стало яскраво-рожевим. Щоб це значило?

Читать на русском
незвичні природні явища
Природа не перестає дивувати

Після падіння на Київщині чи то супутника, чи то метеорита, українців шокувало нове явище. У ніч на 24 квітня небо над Україною осяяло північне сяйво - небо стало яскраво-рожевим. Щоб це значило?

Дніпро вийшов з берегів, впав метеорит, а потім спалахнуло сяйво. Хтось може вважати, що наближається знакова подія та всі ці явища сигналізують про її початок. Інформатор намагався з'ясувати, що саме бачили мешканці деяких регіонів України в ніч на 24 квітня: мабуть, це було північне сяйво, що для нашого регіона геть незвично. Чому це трапилося – та взагалі, чому останнім часом одне за одним трапляються незвичні природні явища: паводок, падіння метеориту, тепер ось і це. 

“Прямо зараз над Землею діє жорстка геомагнітна буря G4 (Kp=8), пов‘язана з прибуттям викиду корональної маси, що стався на Сонці 21 квітня. Полярне сяйво можна спробувати побачити або сфотографувати на більшій території нашої країни!”, - йдеться у повідомленні ТГ-каналу “Небо Сьогодні. Астрономія”. 

Північне сяйво на Київщині слідом за метеоритом та паводком – чому незвичайні природні явища відбуваються так часто 1

Незвичне для нашої географічної широти можно було бачити в Київській області. Зокрема в північно-східних передмістях столиці. 

Північне сяйво на Київщині слідом за метеоритом та паводком – чому незвичайні природні явища відбуваються так часто 2

Навіть світ будинків в містах, таких як Бровари, не заважав побачити на небі червоні та зелені сполохи. Північне сяйво на Київщині? Це взагалі нормально? - спитували користувачі соцмереж. 

1
Українці могли бачити незвичне явище. Фото з соцмереж

Взагалі сяйво у небі викликають спалахи на сонці, викид великих мас матерії в зовнішній простір. Це явище має наукову назву "метеоудар" чи магнітна буря. Земля оточена магнітним полем – магнітосферою. Вибухи на Сонці впливають на магнітосферу, тому небо вночі може світитися. 

23 квітня почалася магнітна буря, яка досягнула свого піка наступного дня. Йдеться про потужний метеоудар, який фахівці оцінюють за шкалою чотири з п'яти. Зазвичай полярні сяйва бувають ближче до магнітних полюсів, власне тому вони й називаються північними чи полярними. Проте при такому рівні магнітного поля можуть спостерігатися полярні сяйва в незвичних для них місцях.

“В ніч з 23 на 24 квітня 2023 р. в Україні і багатьох країнах Північної півкулі Землі спостерігалося яскраве полярне сяйво! – написав у соцмережі астроном, співробітник Харківського планетарію Володимир Кажанов. – Звісно це явище природи буде повторюватись у майбутньому. Але спрогнозувати точний час і дату цього складно”.

Чи це справжнє диво? Ні! Сяйво у небі бачать в Україні один раз на декілька років. Наприклад, таке явище бачили в Україні в листопаді 2021 року. Тоді метеоаматор Андрій Гаврилюк зміг зафіксувати небесну магію у ніч проти 4 листопада приблизно опівночі у місті Ківерці, що на Волині. 

2
Полярне сяйво бачили в Україні в листопаді 2021 року. Фото з соцмереж

 “Фотографічно спостерігалося хвилин 10-15 як свічення у північній частині неба, потім накрила шарувата хмарність та туман", — зазначив Гаврилюк

Але багатьох турбують чи веселять подібні події. Після того, як Дніпро вийшов з берегів, впав метеорит та з’явилося північне сяйво українці продовжують жартувати.

1
Якщо щось незвичне, українці жартують. Фото - @gonimems

 

Під час надмірної активності Сонця траплялися революції та війни

Нагадаємо, що пізно ввечері 19 квітня 2023 року мешканці Києва могли чути звуки вибуху та бачити яскраву заграву поблизу міста.

1
Спочатку гадали, що це атака рф

Спочатку всі думали, що це була ворожа атака. Коли з’ясувалося, що це була не вона, то припустили, що це впав супутник NASA. Коли й це заперечили, то у Державному космічному агентстві України презентували свою версію. Там вважали, що «найбільш ймовірно спалах було спричинено падінням метеорита з потоку Лірид».

Тобто 19 квітня над Київщиною бачили падіння метеорита, а в ніч на 24 квітня - північне сяйво. Не забагато подій для одного місяця?

Вчений Олександр Чижевський вважав, що цикли сонячної активності співпадають з великими соціальними потрясіннями. Проте не всі були з ним згодні.

Про це, звісно, можна довго дискутувати, проте спалахи на сонці співпадали з такими подіями:

  • революція 1917 року
  • 1928 рік перед початком великої депресії;
  • 1937 рік - репресії в СРСР і створення Гітлером коаліції, яка призвела до Другої світової;
  • 1947 рік - початок холодної війни;
  • 1958 рік - революція на Кубі, початок Карибської кризи;
  • 1968 рік - Празька весна, введення військ СРСР у Чехословаччину; студентські протести у Франції;
  • 1979 рік - введення військ СРСР в Афганістан;
  • 1989 рік - початок розвалу СРСР.

І що цікаво - після чергового спалаху на сонці керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Україна наближається до знакової битви у війні проти рф

"…Подобається це чи не подобається, але ми підходимо до знакової битви для новітньої історії України. Це факт, усі це розуміють. Коли вона почнеться, - це є таємницею", - заявив очільник ГУР МО.

Як після цього не повірити в теорію Чижевського та зв’язок значущих подій з активністю сонця! Хоча так чи інакше, Україна все одно виганяла б російських окупантів: з настанням фантастичної магнітної бурі чи без неї.

Інформатор писав, що у небі над Україною помітили одразу два рідкісних явища.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.