Кім Чен Ин вважає, що репетирують вторгнення до його країни, аби позбавити його влади
Схоже, на північнокорейського диктатора справили велике враження широкомасштабні військові навчання, які розпочали в регіоні Сполучені Штати та Союзники. Кім Чен Ин, який сам не припиняє спроби шантажувати світ ядерною зброєю, закликав «припинити провокацією, що може призвести до більш потужних подальших заходів».
У понеділок Сполучені Штати та Південна Корея розпочали спільні військові навчання, за участі сотень військових літаків. Події відбуваються на тлі загострення ситуації в регіоні, зокрема вони є реакцією на плани Північної Кореї провести чергові випробування ядерної зброї. На цих навчаннях союзники імітуватимуть цілодобове нанесення авіаударів упродовж більшої частини тижня та висадку десанту. Пхеньян вважає, що йдеться про репетицію повалення влади Кім Чен Ина.
«Ситуація на Корейському півострові та його околицях знову увійшла у фазу серйозного протистояння сил через безперервні та безрозсудні військові дії США та Південної Кореї… Якщо США не хочуть серйозних подій, які не відповідають інтересам їхньої безпеки, їм треба негайно припинити марні та неефективні військові навчання. Якщо ні, то доведеться повністю взяти на себе провину за всі наслідки», — заявило міністерство закордонних справ Північної Кореї через агенцію KCNA.
Офіційний Пхеньян погрожує, що в разі відмови припинити навчання, «КНДР візьме до уваги більш потужні подальші заходи».
Операція під назвою «Vigilant Storm» триватиме до 4 листопада, у ній візьмуть участь приблизно 240 військових літаків, які здійснять близько 1600 вильотів, повідомляє Routers.
У навчаннях задіяна авіація США, Південної Кореї та Австралії, включно з передовими винищувачами-невидимками та літаки радіоелектронної боротьби.
Загалом, це вже другий із таких заходів, адже лише 29 жовтня південнокорейські війська завершили 12-денні польові навчання Hoguk 22. На навчаннях, спільно з американськими військовими, тренували висадку з десантних кораблів і переправу через річку.
Північна Корея розглядає спільні навчання як репетицію вторгнення та доказ ворожої політики Вашингтона та Сеула. У відповідь на навчання вона запускала ракети, проводила повітряні навчання та стріляла артилерією в море.
Навчання є комплексом заходів, які мають спонукати Пхеньян утриматися від нових спроб шантажувати Захід, відновивши вперше з 2017 року випробування ядерної бомби.
Цього року Північна Корея запустила понад 40 балістичних ракет, що є рекордним числом запусків. У тому числі мова йде і про міжконтинентальні балістичні ракети та ракету середньої дальності, яку запустили над Японією. Пхеньян також вніс корективи у свою ядерну доктрину, тож тепер вона дозволяє превентивні ядерні атаки.
У такий спосіб Кім Чен Ин проігнорував неодноразові заклики США відновлення переговорів щодо її ядерної та ракетної програм, повідомляє TRTWorld.
Представник Державного департаменту США Нед Прайс у понеділок знову закликав Північну Корею повернутися до переговорів, додавши, що політика США щодо повної денуклеаризації Корейського півострова не змінилася.
Відновлення ядерних випробувань давно розглядалося у Вашингтоні, як пряма загроза союзникам, зокрема Японії та Південній Кореї. В умовах нестабільної геополітичної ситуації для Пхеньяну це може вилитися в непередбачувані наслідки.
Нагадуємо, що Північна Корея визнала результати псевдореферендумів на окупованих територіях України, тож Україна розірвала з КНДР дипломатичні відносини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.