Південна Корея позичить США пів мільйона артилерійських снарядів: чи вплине це на постачання зброї Україні

Продавати боєприпаси у Сеулі не захотіли, побоюючись, щоб Вашингтон використає їх як військову допомогу українцям у захисній війні проти Росії

Снаряди Байден Мун Чже Ін
Мун Чже Ін та Джо Байден домовились про військову співпрацю між своїми країнами

Південна Корея позичить Сполученим Штатам Америки 500 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм. Вашингтон використає їх для поповнення власних військових запасів, а свої - передасть Україні. Пересилати корейські снаряди для ЗСУ не можна - Сеул наполягає на тому, що не надаватиме нам летальну зброю, оскільки це суперечить доктрині національної оборони. А лише допомагатиме в гуманітарній сфері. 

Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі південнокорейської газети DongA Ilbo

"Домовленість на рівні двох президентів сталася ще у березні. За інформацією анонімних урядових джерел, Південна Корея вирішила не продавати боєприпаси, а позичити їх, щоб мінімізувати імовірність використання цих снарядів у війні в Україні", - пише видання. 

Зазначається, що торік США закупили 100 тисяч таких боєприпасів і попросили Південну Корею продати ще. Однак, тут засумнівались. Адже влада не хоче, щоб її зброя використовувалась у війні Росії проти України, незалежно якою з двох армій. Врешті-решт сторони знайшли вихід: Сеул позичить Вашингтону пів мільйона снарядів для поповнення резервів армії США. А свої власні снаряди  Пентагон може продавати чи дарувати кому завгодно, Південну Корею це питання абсолютно не цікавить.   

"Ми вирішили значно збільшити обсяг снарядів, але використати метод позики, після того як дослідили, як добросовісно відповісти на запит союзника, дотримуючись урядового принципу не надавати летальну зброю Україні", — цитують журналісти анонімного службовця міноборони. 

Позиція Південної Кореї щодо війни в Україні

Влада Південної Кореї не раз заявляла, що шукає шляхи підтримати Україну і хоче допомогти їй захистити свою свободу.  Але голова МЗС Південної Кореї Пака Джина в офіційних заявах наголошував: летальної допомоги від Сеулу Україна не отримає. І ця позиція є незмінною. Натомість Південна Корея планує розширити гуманітарну допомогу.

Але витік документів про контрнаступ ЗСУ свідчить, що не все так просто. Він розкриває, зокрема, делікатну розмову між високопосадовцями Південної Кореї про надання зброї Україні. Секретар із закордонних справ президента І Мун Хуей сказав тодішньому раднику з національної безпеки Кім Сон Хану, що уряд "стурбований тим, що США можуть не бути кінцевим споживачем боєприпасів". Вони також обговорювали, що президент Байден може безпосередньо зателефонувати президенту Юну з цього питання. І якщо Південна Корея змінить свою політику щодо постачання зброї Україні, це може виглядати так, ніби на неї чинили тиск США.

Раніше Інформатор повідомляв, що наприкінці 2022 року Польща отримала від Сеулу важке озброєння

Ми також розповідали про військові маневри Китаю і Росії біля берегів Південної Кореї, які змусили Сеул підіймати у небо свої винищувачі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube