Південнокорейський президент зіткнувся з протестами громадськості щодо ідеї озброїти Київ
Міністр оборони України Рустем Умєров у середу, 27 листопада, зустрівся з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем в рамках візиту до країни. Ціль поїздки - попросити про допомогу Києву зброєю. Втім реалізація цього прохання під загрозою - 82% жителів Південної Кореї виступають проти надання військової допомоги Україні. Проти виступила й опозиція держави.
Про це пише Reuters. Видання наголошує, що Київ попросив у Сеула низку зброї, і Сеул заявив, що може розглянути таку допомогу залежно від майбутніх кроків Росії та Північної Кореї.
"Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умеровим 27 листопада зустрілася з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем, повідомили в офісі Юна. Повідомляється, що Умєров відвідує Південну Корею, щоб попросити про допомогу зброєю", - пише Reuters.
Юн, в якого вже й так рекордно низькі рейтинги через внутрішні скандали, стикнувся з протестами південнокорейської громадськості щодо ідеї озброїти Україну. 27 листопада навіть відбувся мітинг проти допомоги Україні.
"Ні уряду Південної Кореї, який планує постачання зброї в Україну", - з такими плакатами зустрічала українську делегацію невелика група протестувальників, яка зібралася біля офісу Юна в столиці.
Як свідчать опитування, більшість південнокорейців розглядають посилення військових зв’язків між КНДР та Росією як загрозу. Але все одно 82% з них виступають проти надсилання військової допомоги Україні, включаючи зброю.
"Для південнокорейського уряду буде менше переваг від продовження військової допомоги, коли внутрішньої підтримки буде мало, а відносини з наступним урядом США можуть погіршитися", - сказав журналістам аналітик з Інституту політичних досліджень Асан Ян Ук.
Він додав, що низькі рейтинги Юн Сок Йоля разом із незначною підтримкою громадськості для постачання зброї є тягарем, який підриває його зовнішню політику. Громадськість Південної Кореї зосереджена на негативних сторонах прямої участі країни в конфлікті.
В Reuters нагадали, що Південна Корея є одним із найбільших у світі експортерів зброї. Сеул уклав великі та вигідні оборонні угоди з іншими країнами, але в Україні надає тільки нелетальну допомогу.
Також на уряд Південної Кореї чинить тиск головна опозиційна Демократична партія, зазначили журналісти. Зокрема, у ДП виступають проти постачання зброї Україні. За словами експертів, попри більшість Демократичної партії в парламенті, президент Південної Кореї може обійти цей орган, щоб поставити летальну зброю іншій країні.
Південна Корея, ймовірно, може змінити свою позицію щодо постачання зброї Україні. Але влада країни прагне спочатку з'ясувати, яку політику щодо України обере новообраний президент США Дональд Трамп, коли повернеться до Білого дому. Окрім того, Сеул не має достатньої підтримки всередині країни у питанні щодо прямих поставок зброї Києву.
На початку листопада міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл повідомив, що його країна уважно спостерігає за війною в Україні, зокрема за тим, які переваги Північна Корея отримує від Росії, щоб визначити подальші кроки Сеулу. За його даними, влада Південної Кореї розглядає і відправку зброї Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.