До війни в Україні навчалися 73 тисячі закордонних студентів так званого Глобального Півдня і більшість з них здобували саме медичну освіту
Міністерство освіти України ставить перед собою амбітну мету — у планах одразу після війни створити умови для повернення на навчання в українські виші понад 100 тисяч іноземних студентів. Залучення іноземців до здобування вищої освіти в Україні дасть колосальні фінансові вливання у країну — йдеться про мільярди доларів, адже лише один рік навчання студента-іноземця коштує близько десяти тисяч євро. У підсумку, іноземці стануть драйвером економіки, а поки що з вишів лише відраховують українських студентів-ухилянтів.
Про те, що Україна планує повертати після війни студентів-іноземців, повідомив міністр освіти і науки України Михайло Винницький для "Українського радіо". За його словами, до повномасштабного вторгнення РФ в українських вишах навчалися 73 тисячі іноземців. Переважно йшлося про представників країн Глобального Півдня. Іноземці здобували у більшості випадків ( 68 тисяч студентів) саме медичну освіту в Україні, оплата за навчання якій значно дешевша, ніж у країнах ЄС. Тепер Україна прагне повернутися до довоєнних показників і вийти на нові, більш амбітні — залучити понад 100 тисяч іноземців до навчання.
"Нам потрібно цих студентів повернути й нам потрібно нарощувати ці цифри. Ми поставили собі за ціль, що найближчим часом після завершення війни, нам потрібно повернути в Україну як мінімум 100 тисяч студентів. І ми ставимо за ціль, що велика кількість із цих студентів мають вчитися українською мовою", — повідомив Винницький.
За словами посадовця, повернення студентів-іноземців на навчання в українські виші стане драйвером для економіки. Мова йде про мільярдні вливання, адже лише один рік навчання студента-іноземця коштує близько 10 тисяч євро.
Вінницький наголосив, що для повернення студентів передовсім слід створити умови, як от привабливу інфраструктуру, а українська освіта, за його словами, має високий показник конкурентоспроможності. При цьому посадовець відмітив цікаву деталь — іноземців планують навчати українською мовою.
Раніше Михайло Винницький повідомляв, що студенти в Україні, які здобувають медичну освіту, спершу мають навчатися у класичних університетах, а лише потім продовжувати вдосконалюватись на медфакультетах, які мають бути надпотужними. В Україні, за його словами, нараховують одразу 15 медичних вишів у той час, як у країнах ЄС їх лише чотири. Винницький каже, що навчальних закладів забагато, тому їх треба розформувати.
Також Вінницький каже, що у Міносвіти доцільно переглянути вартість контрактів на навчання у вишах України у сторону зростання. На його думку, підготувати хороших фахівців при чинній ціні навчання — вкрай складно. Гранти на навчання теж спровокують підвищення його вартості.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.