Правитель Кремля вказав неіснуючу назву ракети, якою вдарив по Дніпру: ЦПД вважає, що це спроба виправдати наслідки атаки
Заява диктатора РФ Володимира Путіна про "нову балістичну ракету" викликала сумніви експертів. За словами Олександра Коваленка, Росія намагається приховати реальні наслідки атаки. І для цього використовує заяви про неіснуючі характеристики свого озброєння.
Про це військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко написав у себе в телеграм-каналі. Він вважає це частиною інформаційної кампанії Кремля, спрямованої на применшення масштабів атаки та уникнення звинувачень.
"Скажу так, за всі ті роки, що я стежу за російським ВПК, жодного разу нічого не чув і близько навіть про те, що мало б назву Орєшнік", - написав Коваленко.
Путін стверджує, що ця ракета має такі характеристики: швидкість до 10 Махів (2,5-3 км/сек); здатність долати будь-які системи протиповітряної оборони, включаючи американські Patriot та SAMP/T. Коваленко зазначає, що подібні заяви Кремль вже робив раніше про ракети "Кинжал" та "Циркон", які в реальності виявилися менш ефективними, ніж заявляли російські офіційні особи.
"А який сенс створювати нову гіперзвукову ракету, коли є "Кинджали" та "Циркони"? При цьому ТТХ такі ж - 10 Махів і навіть більше у Х-47М2 "Кинжал", який успішно збивається ЗРК Patriot та SAMP/T", - ставить риторичне запитання експерт і далі знаходить цьому логічне пояснення.
Експерт припускає, що вигадка про "Орєшнік" має на меті зняти відповідальність із Кремля за використання міжконтинентальної балістичної ракети (МБР), яка асоціюється з ядерною зброєю. Напередодні російські інформаційні майданчики активно поширювали ідею, що удар по Дніпру завдано не МБР, а балістичною ракетою середньої дальності (БРСД).
"Схоже, після скоєного і розуміння, що зробив і які можуть бути наслідки, при настільки незначному первинному ефекті, після того, як експертиза точно вкаже, що за ракета була застосована по Дніпру, у декого в Кремлі п'яте місце звузилося до розмірів вушка голки і з нього одразу випав "Орєшнік", – зазначив Коваленко.
Україна та її партнери неодноразово фіксували невідповідність заяв РФ реальним характеристикам їхнього озброєння. Удар по Дніпру, на думку експертів, демонструє бажання Росії залякувати цивільне населення, використовуючи зброю з мінімальним військовим ефектом.
Як зазначають експерти з Defence Express, використовуючи позначення "Орєшнік" Кремль явно ставив мету психологічного впливу на країни Заходу, а саме – намагався створити враження, що у розпорядженні РФ начебто з’явились до цього моменту нові та невідомі ракетні спроможності, що своєю чергою має працювати на залякування цивілізованого світу.
"В цьому контексті цілком доречно згадати про поняття "стратегічна невизначеність". І заодно виникає цілком логічний посил про те, що на даному етапі краще не оперувати позначенням "Орєшнік", аби не давати Путіну можливість розширювати "стратегічну невизначеність" для шантажу цивілізованого світу", - зазначають аналітики видання.
Тобто вигадка про "Орєшнік" показує, наскільки Росія намагається уникнути відповідальності за свої дії. Проте міжнародна спільнота та експерти уважно відстежують усі факти, що стосуються російських атак.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.