Після удару "Кинджалом", 40% будинків Києва залишилися без опалення - КМВА

Читать на русском

У столиці тривога тривала майже 7 годин

Читать на русском
Після удару "Кинджалом", 40% будинків Києва залишилися без опалення - КМВА
За попередньою інформацією, одна ракета "Кинджал" влучила в об'єкт інфраструктури, 40% споживачів столиці без опалення

У столиці тривога тривала майже 7 годин

Під час ракетної атаки вночі 9 березня по столиці завдали удару гіперзвуковою аеробалістичною ракетою "Кинджал". Наслідки наразі з'ясовують. Про це повідомляє Київська міська військова адміністрація у своєму Telegram-каналі.

"Цієї ночі ворог здійснив чергову масовану повітряну атаку України. У столиці тривога тривала майже 7 годин. Протягом цього часу рашисти випустили практично всі типи свого повітряного озброєння - починаючи від баражуючих боєприпасів "Shahed" і до майже всього найменування крилатих ракет. Завдяки роботі нашої ППО, ударів крилатими ракетами та БПЛА по столиці не допущено. Але, на жаль, аеробалістична ракета типу "Кинджал" (попередня інформація) влучила в обʼєкт інфраструктури. Усі служби працюють на місці. Ліквідація наслідків триває. В столиці задіяні часткові екстрені відключення електроенергії. В Святошинському районі уламками ракети поранено дві людини. Їм надається медична допомога. Також рештки ракети пошкодили автомобілі. Інформація уточнюється", —заявив начальник КМВА Сергій Попко. 

За неофіційною інформацією, удар ракетою завдали рано вранці по енергетичному об'єкту на правому березі Дніпра. Це південний район столиці. Як повідомляють у КМВА, екстрені відключення електроенергії на разі не дозволяють забезпечити опаленням 40% споживачів Києва. Також через брак електроживлення на верхніх поверхах висотних будинків міста може бути низький тиск води в мережі водопостачання. Усі необхідні служби працюють над відновлення стабільної роботи інфраструктури Києва. 

Що відомо про ракету "Кинджал"

"Кинджал" (або 9-а-7660 "Кинджал", а в інших джерелах Х-47м2 "Кинджал") – це російський гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс, гіперзвукові ракети якого здатні вражати як стаціонарні об’єкти, так і надводні цілі: авіаносці, крейсери, есмінці та фрегати. За деякими даними, він є авіаційним варіантом ракетного комплексу "Іскандер". Військові експерти підкреслюють, що ця ракета є не крилатою, а аеробалістичною. Тобто траєкторія її польоту підтримується завдяки високій швидкості. Винищувач Міг-31, спеціально модернізований для запуску цієї ракети, фактично служить її першим щаблем, виробляючи пуск поза щільних шарів атмосфери на висотах від 12 до 15 тис. метрів. Політ ракети також відбувається на кордоні стратосфери для уникнення значного опору повітря. Точної інформації про кількість виготовлених ракет "Кинджал" немає. Нещодавно речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що сили ППО України не можуть збивати російські балістичні ракети, зокрема "Кинджали". За його словами, Україна чекає від іноземних партнерів комплекси Patriot PAC-3 та SAMP/T.

Детальніше про масовану атаку 9 березня ми писали тут. Також читайте чим загрожує повне знеструмлення Запорізької АЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.