Після сковорідки за 700 тисяч: у Києві для укриття закупили барабани на майже мільйон гривень

Читать на русском

У столиці для бомбосховищ закупили музичні інструменти на майже мільйон

Читать на русском
Укриття
У столиці провели тендер на закупівлю барабанів для укриттів

У столиці для бомбосховищ закупили музичні інструменти на майже мільйон

У столиці продовжуються скандали з укриттями: на цей раз стало відомо, що для бомбосховищ нібито було замовлено 300 шкіряних барабанів. На це звернув увагу депутат Київської ради Леонід Ємець. 

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі. Депутат показав інформацію з платформи Prozorro, де вказано, що для бомбосховищ проводився тендер на купівлю 300 шкіряних барабанів. Йдеться про суму в розмірі 890 тисяч гривень. При цьому назва проєкту звучить так: "Музичні інструменти для психологічного розвантажування дітей в укриттях під час повітряних тривог".

Леонід Ємець підкреслив, що знову йдеться про РДА Дніпровського району. Також депутат поставив цілком риторичне питання: чи все інше з укриттями (без музичних інструментів) у повному порядку?

"Відповідні запити, як голова ТКК на Дніпровську РДА спрямував", – повідомив депутат у своєму дописі.

Тендер про закупівлю барабанів для укриття
Тендер про закупівлю барабанів для укриття

Слід зазначити, що це не перша така ситуація. Раніше Леонід Ємець повідомляв про випадок, коли для укриття замовляли електричні овочерізки по 130 тисяч гривень. Також йшлося про замовлення для укриттів електричної сковорідки з тачскріном за ціною 720 тисяч гривень.

"Коли ми знайшли тендер на закупівлю в укриття електричних овочерізок за 130 тисяч грн штука, я думав більше мене нічого не здивує. Але супер електрична сковорідка з тачскріном і ціною 720 тисяч грн за штуку, це навіть для мішленівського ресторану перебір, не те що для укриття Дніпровського району", – писав депутат, зауваживши, що це лише те, що можна спокійно знайти на платформі Prozorro.

Ситуація з укриттями

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вже заслухав доповідь про стан укриттів. За його словами, результати, м'яко кажучи, невтішні. Очікується, що будуть "відповідні рішення". Йдеться і про відповідальних за це, і про забезпечення рівня захисту населення в усіх регіонах. 

Слід зазначити, що в Україні перевірили вже майже п'ять тисяч укриттів в різних регіонах. При цьому знайшли 252 бомбосховища, які взагалі були зачинені. Ще 893 вже назвали непридатними. За інформацією міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, складені акти передані відповідальним органам для усунення недоліків. 

Ці перевірки проводяться після того, як у Києві сталася трагедія: під час повітряної тривоги люди не могли потрапити в зачинене бомбосховище. Внаслідок цього люди загинули, а серед жертв – 3-річна дитина. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Києві хочуть обладнати укриття з автоматичною системою доступу

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.