Голова управління освіти Дніпровської районної адміністрації Наталя Іваніна полюбляє вишиванки, дорогі годинники, піар і сумнівні тендери
Чимало українців пам’ятають гучний скандал з тендерами на закупівлю овочерізок і барабанів для столичних бомбосховищ – тоді цей факт гучно обговорювали в соцмережах, а правоохоронці пообіцяли розібратися. Історія отримала продовження – адже начальниця управління освіти Дніпровської районної адміністрації в місті Києві Наталя Іваніна, яка власне закупляла такі вкрай "потрібні" речі у бомбосховища, не лише залишається при посаді, але й… отримала подяку "за підтримку ЗСУ". "Інформатор" з’ясував подробиці.
Деякий час тому громадськість збурили сумнівні тендери управління освіти Дніпровської районної адміністрації. Зокрема, у грудні минулого року чиновники придбали обладнання для обробки харчових продуктів на понад 1,5 млн грн (овочерізки) з приміткою "в укриття", у квітні цього року було оголошено тендер під назвою "Музичні інструменти для психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог" майже на 1 млн гривень (891 тисяча), тоді ж був оголошений тендер на під назвою "Конструктори для гри та навчання в укриттях під час повітряних тривог" майже на 953 тисячі грн бюджетних коштів. За законами, управління освіти самостійно вирішує, на що витрачати бюджетні кошти, передбачені для фінансування закладів освіти.
"Придбання овочерізок було заплановано ще у січні 2022 року до повномасштабного вторгнення. Я хочу сказати про те, що програмою першої леді Олени Зеленської ще у 2019 році було започатковано і спробовано на прикладі Дніпровського району, а у 2020 році вийшла програма реформування системи харчування. І відповідно там же були затверджені норми харчування. Саме з 2019 року у 44 навчальних закладах є вже такі овочерізки, вони під час відключення світла та відключення електроенергії показали свою ефективність. Ми прекрасно розуміємо, що сьогодні складний час для військових, складний час на передовій. Але разом з тим хочу сказати, що педагоги та освітяни району тримають освітній стрій, докладаючи не менше сил", — так пояснила придбання овочерізок в укриття Наталя Іваніна.
За її словами, кошти, які були використані на овочерізки, не могли бути використані ні на ремонт укриттів, ні на придбання іншого обладнання. Неможливо було їх відправити на придбання дронів для фронту. Але, якби ці кошти не були витрачені, вони б повернулися до бюджету і таким чином могли бути витраченими на потреби армії та оборони.
"Закупівлі барабанів та конструкторів були заплановані по коду 21.10, саме для облаштування укриттів. Вони не здійснені, вони скасовані. Але це ті самі кошти, які витрачаються для дітей. На ці кошти можна купити одноразового посуду, як це робили інші райони. Купити на 1,5 млн одноразового посуду, використати його за 2-3 дні і викинути", — зазначила Іваніна на зустрічі з активістами.
Як з’ясувалось, ще задовго до війни на відомство під керівництвом Іваніної порушували кримінальні провадження. Приміром, у 2015 році чиновникам інкримінували привласнення майна, у 2016 році – зловживання владою чи службовим становищем, у 2017 році – освітян було помічено за службовим підробленням з тяжкими наслідками.
Перші дві справи закриті через те, що не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, а третя – через закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. У 2023 році освітянам Дніпровського району столиці знову інкримінують розтрату та службову недбалість через вже легендарні барабани з овочерізками. Проте, ця недбалість нікого не турбує.
Іваніна продовжує керувати Управлінням освіти Дніпровської районної адміністрації та розпоряджатися бюджетними коштами. Як виявилось, у Дніпровському районі найбільша кількість закладів освіти серед інших районів Києва – 136 закладів освіти, відповідно й об’єм коштів тут досить солідний
Зараз йде освоєння коштів на ремонт найпростіших укриттів у підвальних приміщеннях. Згідно з тендерами, які продовжує оголошувати Управління, на такий ремонт на школу чи садочок йде приблизно по 1 млн грн.
Представники Громадської Ради при Дніпровській РДА зазначили, що тендери чомусь проходять дуже швидко, а бере участь у них зазвичай одна компанія.
Як зауважив екснардеп Леонід Ємець, не зважаючи на широкий розголос тендерів та правопорушення, Наталя Іваніна продовжує свою роботу, хоча тимчасова контрольна комісія прийняла рішення рекомендувати відсторонити її від займаної посади.
В соцмережах подейкують, що чиновницю "прикриває" голова Департаменту освіти та науки Києва Олена Фіданян. Саме цим пояснюється витривалість чиновниці та повна байдужість до суспільної думки.
Саме тому Іваніній вирішили вручити нагороду "за допомогу ЗСУ" - аби після скандалів з тендерами дещо покращити репутацію.
Декілька місяців тому підозру через закупівлі отримала голова тендерного комітету Ольга Дроздова. 11 вересня Голосіївський районний суд Києва, задовольнивши клопотання прокуратури, застосував до підозрюваної Іваніної запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту строком на два місяці та відсторонив її від посади на такий самий строк. Проте вона продовжує працювати та навіть отримала нагороду, пропіарившись на темі військових.
Іваніна займає свою посаду з 2013 року. До речі, в реєстрі зазначено, що Іваніна Наталя Василівна до 2015 року аж 16 років мала ФОП у Слов'янську, де значиться "роздрібна торгівля з лотків та на ринках".
В соцмережах чиновниця відзначалась великою кількістю світлин, на яких помітна ціла колекція вишиванок, а ще годинником Apple Watch ultra, вартістю 1000 доларів – бюджетний варіант для чиновника, який на сотні тисяч закупляє барабани і овочерізки.
Чимало батьків пам’ятають, як ще декілька років тому Іваніна за бюджетні кошти видавала альманах про себе – тоді в глянцевому журналі розмістили відразу по декілька її фотографій на кожній сторінці, а обійшлося таке видання у 43 тисячі гривень.
А до цього чиновницю знову звинуватили у дивних тендерах – по заміні вікон в школах та садочках Дніпровського району
"Дивним чином 60% з них (50 пропозицій) виграла одна компанія - "Інтерметалпласт". І все б нічого. Може ціни у них нижчі, може якість краща. Але ж знайшовся один з учасників торгів, який не погодився зі своєю поразкою, звернувся в правоохоронні органи й довів, що перемогу "Інтерметалпласт" отримав не без допомоги спеціалістів РУО.
Виявляється, вони використовують практику штучного прибирання конкурентів під надуманими причинами. В результаті всі пропозиції з найнижчими цінами відхиляються, а перемога і контракт дістається найдорожчій пропозиції під назвою "Інтерметалпласт". Зрозуміло, що такі махінації не можуть робитись без відома начальника РУО і зрозуміло, що вигода від протягування 50 контрактів на користь однієї компанії та ще й за завищеними цінами, отримується зацікавленими особами", - написали активісти.
Тим часом доки правоохоронці мляво розбираються у справі з закупівлею овочерізок і барабанів, чиновники з Управління освіти Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації лише за серпень виставили тендерів приблизно на 40 323 650 грн. Тобто приблизно на 40,3 млн грн або $1 млн.
Для прикладу, у тендерах фігурують астрономічні суми - за "Послуги з протипожежних заходів (проведення вогнезахисної обробки (просочення) дерев’яних конструкцій горищ) в закладах освіти Дніпровського району - 3,45 млн грн.
Закупівля "Сиру кисломолочного" – майже на 5 млн грн. Навіть закупівля свинини виявилася дешевше. Послуги з впровадження (встановлення) системи оповіщення та автоматичної пожежної сигналізації в СШ № 120 - 1 376 064,00 грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.