Пілот ЗСУ з позивним "Мунфіш" розповів про перші польоти на F-16 і можливості винищувача

Український пілот впевнений, що їм нічого не завадить приїхати в Україну і одразу виконувати бойові завдання на F-16

Український пілот Мунфіш і F-16
Пілоти навчаються на F-16 за скороченою пррграмою - 5-9 місяців

Український пілот з позивним "Мунфіш" зараз опановує американський винищувач F-16. Він розповів, як буде проходити навчання наших пілотів на американських винищувачах F-16 і чи підійде для них на перших етапах тактика застосування радянських літаків. До того ж, стало відомо, що саме в листопаді мають розпочатись перші польоти з інструкторами на цих літаках.

Про це "Мунфіш" розказав в коментарі Espresоtv. Український пілот нагадує, що програма навчання наших військових була спеціально розроблена під потреби ПС ЗСУ і є скороченою та спрощеною. За даними Пентагона, терміни навчання можуть становити 5-9 місяців.

"Перший блок — це навчальний. Опанувати [літак], навчитися ним керувати, виконувати зліт-посадку, елементарні маневри і не тільки. Далі - так би мовити "академічна частина", під час якої військові опановують теорію в напрямку "повітря-повітря", згодом закріплюють теорію на практиці і зрештою так само опановують і роботу по наземних цілях. Разом з тим, це все передусім стосується індивідуальної підготовки пілотів, водночас не менш важливим буде те, як наші військові будуть використовувати літаки у ланках чи ескадрильях і як довго треба вчитися такій взаємодії - бо, наприклад, як нещодавно відзначив генерал Джеймс Хекер, командувач ПС США у Європі, а також ПС НАТО та США в Африці, що для створення повноцінної злагодженої ескадрильї потрібні роки", - наголошує український пілот.

Втім, "Мунфіш" уточнює, що у цьому випадку скоріш за все йдеться про підготовку ескадрильї "з нуля" за стандартами НАТО.

"Звичайно, це займає багато років, тим більше для країн, які вперше опановують літак F-16", - каже він.

Якщо говорити про Україну, то наші пілоти вже добре знають один одного. І, як акцентує "Мунфіш", пілотам ПС ЗСУ на початкових етапах нічого не заважає використовувати F-16 так, як вони до цього використовували й радянські літаки - з урахуванням нових можливостей, які надає американський винищувач.

"У мирний час йдуть довгі роки на побудову інфраструктури, відповідного рівня тактичних навичок, але в наших умовах у нас буде "карт-бланш", особливо на перших порах...Нам абсолютно нічого не завадить - за наявності інфраструктури, і при тому, що все пройде гладко з передачею техніки, з навчанням і усім іншим - приїхати в Україну і одразу виконувати бойові завдання. Принаймні таким чином, як ми їх виконували до того", - підсумовує "Мунфіш".

Разом з тим, у контексті оснащення ПС ЗСУ винищувачами F-16 варто розуміти, що ці літаки не стануть панацеєю. Але вони дійсно вкрай необхідні для поповнення втрат і розширення можливостей нашої авіації - за попередніми прогнозами, у 2024 році Україна може озброїтися ймовірно 2-3 ескадрильями F-16.

 

Передача Україні американських винищувачів F-16

Винищувачі F16 погодились передати Україні Данія, Нідерланди та Норвегія. На сьогодні відомо, що Данія надасть 19 літаків, а Нідерланди – 42. Проте у коаліцію входять понад десять країн. Тому згодом кількість винищувачів, що потраплять у розпорядження України стане більше.

Очікується, що перші винищувачі прибудуть до України вже у 2024 році. За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, українська сторона будує інфраструктуру для них. Саме тому навчання українських пілотів проходить у більш прискореному темпі. Воно майже вдвічі коротше, ніж у льотчиків НАТО

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube