"Російські винущувачі матимуть серйозні проблеми": чим Україні допоможуть F-16 навіть у незначній кількості

Винищувачі зможуть вражати літаки та російський флот у відритому морі

f-16 для України, шарп
Шарп: "Не виключаю, що необхідно зберігати елемент військової таємниці"

Невелика кількість американських F-16, яку партнери готують для України, не переламає хід війни. Разом з тим навіть небагато цих літаків допоможуть розв’язати частину проблемних питань на фронті. Використання винищувачів завдасть клопотів російській авіації, армії та флоту.

Військовий оглядач Давид Шарп поділився очікуваннями від надання американських літаків для ВПС України. Про це йдеться в інтерв’ю Radio NV.

За його словами, літаки нададуть можливість виявляти цілі противника на величезних відстанях. Вони зможуть баражувати повітрі, у власному тилу. F-16 має великий огляд повітряного простору на сотні кілометрів. Він вміє класифікує цілі, виявляти, здійснювати вказівки, бачити крилаті ракети, що йдуть на низьких висотах, а також винищувачі супротивника, які на 250 км у глибині ворожої території.

"Це не тільки повітряний командний пункт, це очі, це мозок, це що завгодно для сучасної авіації. І наявність, наприклад, такого літака (про який поки що не йдеться, в усьому, що стосується постачання Україні) виводить авіацію західного типу на якісно новий рівень", - каже Шарп.

Але для цього слід вирішити низку питань. Передані F-16 мають дозаправлятись у повітрі, аби ударні літаки могли літати далі та довше.

Шарп закликає українців не тішити себе ілюзіями. Поступова поява F-16 на полі бою не стане переломним моментом війни. Але їхня роль величезна навіть у незначній кількості.

"Скажу, що вони можуть навіть у невеликій кількості. По-перше, полювання за крилатими ракетами та безпілотниками на території України - це найважливіший момент. І звісно ж, F-16 тут допоможуть безсумнівно. Це в обороні", - ствердив він.

Експерт вважає, що російські винищувачі противника зіткнуться зі серйозними проблемами. Ті літаки, які підлітають до лінії фронту, зазнають втрат. Або ж росіянам доведеться змінити тактику віддалення від лінії фронту.

Шарп стверджує, що F-16 допоможуть відігнати ворожу авіацію. На Чорному морі окупантів теж очікують "сюрпризи". Винищувачі зможуть вражати літаки та російський флот у відкритому морі. 

"Візьмемо, для прикладу, далекобійні ракети повітря - повітря. Скажімо, модифіковані ракети AMRAAM дальністю 180 км. Вони створені для літака з більш потужними радарами. Тому, можливо, хоча б отримання тих модифікацій ракет, які мають дальність 120 км, теж буде дуже пристойним. Я приємно здивуюся, якщо буде в підсумку поставлено ракету модифікації дальністю 180 км. Це створить росії додаткові проблеми", - пояснив експерт.

Ракета AMRAAM 

Всепогодна ракета класу "повітря - повітря" середньої дальності AIM-120 AMRAAM (Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile) розроблена компанією Raytheon для ВПС США. Її вперше прийняли на озброєння 1991 року. З тих пір вона стала одним з найпоширеніших типів ракет "повітря - повітря" у світі.

AMRAAM використовує активне радарне наведення. Це означає, що вона може самостійно вражати цілі, використовуючи радар для виявлення і супроводу цілі. Ракета має дальність дії до 120 кілометрів і може досягати швидкості до 4,8 Маха.

Ракета використовується на широкому спектрі винищувачів, включаючи F-15, F-16, F-22 і F-35. Вона також експортується в понад 40 країн.

AMRAAM застосовували у бойових діях у кількох конфліктах, включаючи війну у Перській затоці, війну в Югославії та війну в Іраку. Ракета успішно використали для знищення ворожих літаків, вертольотів і безпілотних літальних апаратів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube