Пігулки, прописані лікарем, перетворили кров людини на отруту: зрозуміли за дохлими комарами

Тепер у вчених є новий план для боротьби з малярією

Ліки, отрута, комахи, комарі, малярія, медицина
Попивши крові, у комара залишається 12 годин, щоб написати заповіт.

Препарат нітізинон може бути смертельним для комарів - у низькій дозі в крові людини. Він вже має регуляторний дозвіл для лікування деяких рідкісних спадкових захворювань. Ці ліки блокують певний білок, що призводить до зменшення токсичних речовин в організмі людини. Але коли комарі п'ють кров з нітізиноном, вони швидко гинуть, йдеться у статті ScienceAlert.

Один зі способів зупинити поширення хвороб, що передаються комахами, це зробити кров тварин і людей токсичною для цих комах, що харчуються кров’ю, кажуть дослідники. Вони перевірили вплив крові, наповненої нітізиноном, на комарів, а також використали математичні моделі, щоб визначити вплив різних доз на змодельовану популяцію людей.

Медики виявили, що препарат ефективний у знищенні комарів будь-якого віку, включаючи старих комах, які, швидше за все, є переносниками малярії.

Отже, комарі харчувалися кров'ю трьох людей, які вже приймали нітізинон для лікування генетичного захворювання, й загинули протягом 12 годин. Тож, висновки медиків вказують що за допомогою цих ліків можна зупинити передачу малярії. 

Ліки, безпечні для людини

Протипаразитарні препарати, подібні до цього, не є новою ідеєю, і команда порівняла нітізинон з івермектином, який уже використовується як потенційний засіб для знищення комарів, коли вони харчуються. Хоча івермектин, який дають людям або коровам, може вбивати комарів у нижчих концентраціях, ніж нітізинон, новий препарат діє швидше, часто протягом доби. Він також залишається в крові людини на більш тривалий час.

Ліки мають набагато довший період напіврозпаду в крові людини. Це критично важливо при застосуванні в польових умовах з міркувань безпеки та економії, кажуть медики. Крім того, ці ліки не діють на нервову систему людини, тому є менш нейротоксичними. 

Малярія все ще є причиною понад півмільйона смертей щороку. В цих умовах, нітізинон - це універсальна сполука, яку також можна використовувати як інсектицид. Проте дехто висловив побоювання, що з часом ці ліки провокуватимуть резистентність. Що ж, поживемо, як то кажуть, побачимо. 

Важливо: не займайтесь самолікуванням та самопризначенням. Проконсультуйтеся з лікарем! 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube