Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Після вторгення росії в Україну "Діалог" почав аналізувати, як у соцмережах реагують на новини, пов'язані з війною, а також поширювати фейки про Україну та українців
Поширенням фейкової інформації про війну в Україні займається прокремлівська автономна некомерційна організація (АНО) "Діалог". Ця структура після початку військового вторгнення рф досліджувала, як росіяни реагують на війну проти України та консультувала російське Міноборони щодо кращої подачі інформації у ЗМІ. Згодом "Діалог" почав активно продукувати та поширювати фейки про Україну та українців за величезні кошти.
Про те, як вигадують та поширюють фейки про Україну та її громадян, йдеться у розслідуваннях "Медузи", The Bell та "Важливих історій". Усі видання посилаються на джерела у самому "Діалозі" та його методички щодо роботи з фейками.
Як пишуть розслідувачі, спершу "Діалог", який очолює випускник журфаку МДУ Володимир Табак, називали проєктом московської влади для "зворотного зв'язку з громадянами" в інтернеті, проте незабаром за дорученням російського диктатора володимира путіна організація почала працювати за тим же напрямом у регіонах. Нова структура отримала назву "Діалог регіони": вона курує сторінки російських держструктур, шкіл та дитячих садків. Така діяльність надалі стала основою для ключового завдання – поширення пропаганди.
Так, станом на 2022 рік на діяльність "Діалог регіони" з бюджету міністерства цифрового розвитку рф перерахували 6,5 млрд рублів, а на сам "Діалог" - 1,8 млрд.
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну "Діалог" почав аналізувати, як у соцмережах реагують на новини, пов'язані з війною, а також складати рекомендації для Міноборони рф щодо реакції на резонансні події та поширювати фейки про Україну та українців. За останнє у команді АНО відповідають не менше 60 осіб.
Журналісти розслідувачі отримали звіти "Діалогу". Відповідно до них, організація відповідальна за поширення таких фейків:
Попри величезні суми, які "Діалог" отримував для "роботи", існувала схема розповсюдження фейків, яка не передбачала майже жодних витрат. Через цю схему працівники "Діалогу" відправляли повідомлення великим Telegram-каналам, представляючись свідкам будь-яких подій і використовуючи фейкові акаунти. У деяких випадках канали не проводили жодних перевірок та публікували фейки.
Також серед підрядників є Z-військкори, канали пропагандиста Соловйова, "Війна з фейками". На наради до офісу приходили співробітники Telegram-каналів "Readovka" та "Mash".
Відомо, що зараз "Діалог" займається інформаційним супроводом російського Міноборони.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про фейк росії про те, що за неявку до військкомату відімкнуть газ та водопостачання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.