“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Українські екологи до війни виступали за демонтаж Дніпровського каскаду ГЕС, але не у варварський спосіб: наповняться водою малі річки, течія промиє русло Дніпра
Екосистема Дніпра після руйнування дамби Каховської ГЕС переживатиме зміни, а Україна зтикнеться з низькою проблем економічного та екологічного характеру. Але попри катастрофічну ситуацію із підтопленнями, наслідки будуть також і позитивними – у довгостроковій перспективі. Про це говорить екологічний аудитор Тетяна Лампіка у комментарі Інформатор-Україна.
"Наповняться водою малі річки. Більше річкової води потрапить до Чорного моря. Через пришвидшення течії промиється русло Дніпра".
Лампіка нагадує, що свого часу директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України, член-кореспондент НАН України Аркадій Шапар виступав за демонтаж каскаду дніпровських гребель заради спасіння річки.
"Я вважаю, що це потрібно зробити, але не таким варварським методом, до якого вдались російські терористи", - сказала Тетяна Лампіка.
При цьому екологиня не відкидає тягар проблем, до яких вже призвів підрив дамби, здійснений російськими терористами.
“Раптовий підрив греблі призвів до величезних проблем для людей та тварин, що живуть на півдні України. Регулювання водних об’єктів через будівництво каскаду ГЕС сильно змінило екосистему України. Зараз на півдні України ситуація повертатиместься до природного стану. Це принесе великі збитки та є небезпечним для мешканців. Осушені території підуть під воду, а територія, що була під водою, стане суходолом", – каже Лампіка в коментарі Інформатор-Україна.
На думку еколога, підрив греблі Каховської ГЕС не вплине на роботу інших українських ГЕС. Адже за радянських часів вони проєктувались таким чином, щоб кожна з них могла працювати самостійно. Найбільше Лампіка стурбована станом справ на ЗАЕС:
"Що стосується Запорізької АЕС, яка охолоджувалась водою Каховського водосховища, то за даними Енергоатома, поки що ситуація контрольована та станція достатньо охолоджується", – каже експерт.
При тому Лампіка вважає, що у ЗАЕС великий запас міцності, закладений під час будівництва. Але руйнація дамби Каховської ГЕС міг мати на меті саме залякування ядерною катастрофою.
6 червня війська країни-агресорки підірвали дамбу Каховської ГЕС. Очикується, що вода досягне критичного рівня у найближчі години.
За даними МВС, затоплення загрожує таким населеним пунктам як:
Секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив, що через підрив Каховської ГЕС президент України Володимир Зеленський збирає екстрене засідання.
Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко повідомив, що унаслідок підриву Каховської ГЕС знеструмлено мікрорайон Корабел у Херсоні. Через деякий час з метою безпеки також відімкнуть газопостачання.
Раніше ми писали, що Україна закликає тиснути на росію, щоб та закрила шлюзи на Каховській ГЕС. Крім того, окупанти заявили, що почали скидати воду з греблі Каховської ГЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.