Підлеглі Кличка “забули” віднести 400 історичних будівель Києва до пам’яток культурної спадщини — Шуляк

Очільниця Комітету ВРУ з питань регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк ініціює депутатське звернення до КМДА щодо цієї ситуації та чекає на офіційне пояснення, чому вісім років місцева влада ігнорувала це питання

Віталій Кличко та Олена Шуляк
Віталій Кличко та Олена Шуляк

Знесений на Подолі в Києві 200-річний будинок по вул. Ярославська, 13-Б не отримав статусу пам’ятки культурної спадщини, попри отриману рекомендацію Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України ще у 2015 році. Більше того, ще 8 років тому Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень рекомендував віднести 415 об’єктів до щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Але марно. Про це заявила очільниця Комітету ВРУ з питань регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк. 

«Ще 8 років тому Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень рекомендував віднести 415 об’єктів до щойновиявлених об’єктів культурної спадщини, серед них і будівля по вул. Ярославська, 13-Б. Однак досі КМДА не знайшло часу надати будинку статусу пам’ятки культурної спадщини або щойновиявленого об’єкта культурної спадщини і віднести під протекторат держави», – на цьому наголосила Олена Шуляк.

За її словами, щойно знесена будівля не потрапила до жодного з наявних реєстрів пам’яток культурної спадщини. Йдеться про Перелік пам’яток культурної спадщини національного значення, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, Перелік пам’яток культурної спадщини місцевого значення, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та Перелік щойновиявлених об’єктів культурної спадщини.

“До того ж перелік щойновиявлених об’єктів культурної спадщини Києва на офіційному сайті КМДА відсутній, а це - порушення частини другої статті 14 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та ігнорування КМДА свого обов’язку”, - додала Олена Шуляк.

Депутатка заявила, що ініціює депутатське звернення до КМДА щодо цієї ситуації та чекає на офіційне пояснення, чому вісім років місцева влада ігнорувала це питання.

«Треба розуміти: якщо органи охорони культурної спадщини не будуть вести системну роботу щодо захисту об’єктів культурної спадщини стосовно надання об’єктам, які мають історичну або культурну цінність, охоронного статусу (пам’ятки культурної спадщини або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини), жоден законопроєкт не допоможе», – резюмувала Олена Шуляк.

Знесення історичного будинку на Подолі

10 серпня, в четвер, депутат Київської міської ради Ксенія Семенова повідомила про знесення історичного будинку першої половини 19 століття на вул. Ярославській, 13б, у Подільському районі Києва. За її словами, тепер на ділянці планують збудувати клубний будинок. Замовником виступає керуючий партнер юридичної компанії "Алєксєєв, Боярчуков і партнери" Сергій Боярчуков. Цей будинок не було внесено до переліку пам'яток культурної спадщини. Юрист і член організації "Центр розвитку міст" Дмитро Перов зазначав, що цей будинок був одним із найстаріших дерев'яних будинків Києва. 

Пізніше стало відомо, що правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом знесення будинку на вулиці Ярославській. Згідно з заявою поліції, відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 356 Кримінального кодексу України – самоправство. Зараз правоохоронці перевіряють документи власника. 

12 серпня мер столиці зробив заяву щодо випадку знесення понад 200-річного будинку в Подільському районі Києва. За словами Віталія Кличка, місцева влада не давала жодних дозволів на це. Тепер, підкреслив міський голова, договір про оренду буде розірваний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube