Під загрозою створення захисних споруд на лінії зіткнення через зупинку броні від мобілізації - експерт

Аудит підприємств, стратегічність яких викликає питання, можна проводити без зупинки процесу бронювання, яке загрожує масштабною кризою економіці і обороні, можливим шляхом вирішення цього питання може бути створення реєстру критичних підприємств – на прикладі системи Резерв+

Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Костянтин Салій
Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Костянтин Салій

Будівельна галузь вже зараз відчуває гостру нестачу працівників, і це становить загрозу для економіки та оборони України. Зупинка бронювання, яку ініціювала влада, може загострити цю проблему ще більше, тому потрібно відновити механізм захисту критично важливих працівників. Із таким закликом виступив на пресконференції 17 жовтня президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Костянтин Салій.

"Ви думаєте, що ось, держава дасть гроші, і будівельні комбінати відразу виконають замовлення на оборонні споруди. А я хочу сказати наступне: якщо на будівельному комбінаті середня чисельність була 245-275 працівників, це і з жінками, і з пенсіонерами, то зараз залишилося 45. І якщо цим 45 працівникам дати замовлення на 3 тисячі, наприклад, "зубів дракона", то вони його просто фізично не виконають! У нас вже зараз відчувається нестача робітників на виконання оборонних замовлень", – наголосив Салій.

Він підкреслив: аудит підприємств, стратегічність яких викликає питання, можна проводити без зупинки процесу бронювання, яке загрожує масштабною кризою економіці і обороні. Зараз Україна активно розвивається у напрямку цифровізації, тож можливим шляхом вирішення цього питання може бути створення реєстру критичних підприємств – на прикладі системи Резерв+. 

"У нас є ціле міністерство по цифровізації. Тож цифровізуйте ці процеси. Повідомляйте офіційно керівників і власників підприємств про їхній статус. Вони не повинні заходити в "Дію" і грати, як в казино. Бронювання має бути принаймні на рік зрозумілим для керівника підприємства. І тоді підприємство буде визначатися як критичне, базуючись не на рішенні конкретного чиновника, ТЦК або адміністрації, а на всім зрозумілих речах. Тоді дійсно держава буде партнером бізнесу, а бізнес буде знати, як бути партнером держави", – наголосив Салій.

У Дії закрили бронювання працівників від мобілізації

Функцію бронювання працівників від мобілізації в застосунку "Дія" тимчасово закрили. Вона буде недоступна до 15 листопада 2024 року. Це рішення пов’язане з проведенням аудиту заброньованих осіб.

Про це йдеться на сайті "Дії" 20 жовтня. Якщо натиснути "бронювання працівників", то з'явиться вікно, де розміщена дана інформація.

"Увага. Послуга тимчасово закрита. До 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовозобовʼязаних. Повідомимо про відновлення сервісу, тож стежте за оновленнями", - йдеться у повідомленні.

Уряд ухвалив рішення про часткову зупинку критеріїв бронювання

8 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення, яке передбачає часткову зупинку дій критеріїв бронювання працівників до 15 листопада. В рамках цього рішення передбачено застосування норм, що застосовуються підприємства, установи та організації, які є критичними для економіки.

Відтепер центральних органів виконавчої влади, за деякими міністерствами, не має права розглядати критичні випадки підприємства до розв'язання зазначених питань. Також у разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання військовозобов'язаних, їх відстрочки від призову можуть бути анульованими. 

Міністерство економіки разом з Міністерством оборони має розробити проєкт рішення Кабміну, який визначатиме порядок перевірки обґрунтованості рішень, прийнятих центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами.

Нагадаємо, раніше українці масово отримали відстрочку до кінця мобілізації. Ми повідомляли, що Зеленський заявив, що професія не буде головним критерієм для бронювання від мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube