Рейди ТЦК: у поліції пояснили, чи роздають повістки під час перевірок документів у військовозобов'язаних

Поліція разом із представниками територіальних центрів комплектування (ТЦК) щодня перевіряє документи військовозобов'язаних у всіх регіонах країни, але не вручають повісток

Правоохоронці, мобілізація в Україні
Поліція розкрила деталі спільних мобілізаційних заходів з ТЦК

Українські правоохоронці розповіли, що від травня 2024 року спільно з представниками ТЦК проводять мобілізаційні заходи по всій країні. Ця практика не є новою, але у випадку з масовою перевіркою чоловіків після концерту "Океану Ельзи" вона набула значного розголосу. Правоохоронці під час спільних з ТЦК заходів повісток не вручають, але з доправленням до територіальних центрів комплектування допомагають. 

Детальніше про те, як відбуваються мобілізаційні заходи ТЦК разом із поліцією розповіла речниця Національної поліції Олена Бережна у коментарі LIGA.net. За її словами, такі заходи, як оповіщення військовозобов'язаних чоловіків і перевірка їх документів, проводяться постійно, починаючи від травня цього року. Поліція разом із представниками територіальних центрів комплектування (ТЦК) щодня перевіряє документи військовозобов'язаних у всіх регіонах країни, проте повістки під час перевірок не вручаються.

"В умовах війни питання ротацій, відпусток та відвідування культурних заходів для військових напряму залежать від виконання мобілізаційних заходів у державі", – зазначила Бережна.

Вона розповіла, що, як правило, перевірки проходять у громадських місцях, де збирається велика кількість людей, і проводяться спільно з ТЦК. Поліція має право затримати осіб, які вчиняють адміністративні правопорушення або перебувають у розшуку за запитом ТЦК. Правоохоронці можуть передати їх відповідним органам. Подальша перевірка та ухвалення рішень щодо військового обліку не належить до компетенції поліції, а лише до компетенції ТЦК.

Як підсумувала Бережна, поліція продовжує виконувати свої обов'язки згідно із законом, зокрема щодо доставлення військовозобов'язаних до ТЦК за відповідним зверненням.

Мобілізація в Україні

За словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, вік мобілізації в Україні можуть знизити лише у єдиному випадку - якщо виникне гостра потреба у людських ресурсах на фронті для оборони України. При цьому всі інші лазівки щодо призову мають зникнути. Тимочко каже, що варто було б прискіпливіше відноситися до чоловіків, які у 25-річному віці здобувають освіту. На його думку, шанс повчитися у них був, а тепер їм слід боронити Україну. 

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснив, що в Україні можуть оголосити й мобілізацію жінок. На його думку, призов можуть відновити для захисту Європи. Водночас член комітету ВР з питань нацбезпеки Олександр Федієнко вважає, що жінки не будуть бігати з автоматами в окопах - у ЗСУ потрібні фінансисти. Армія не має економістів та бухгалтерів, а потреба у них - колосальна. Федієнко також каже, що рівень зарплати економістів буде цілком пристойним, а часом і більшим, ніж в економічному секторі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube