«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
На территории заповідника дуже много пасток браконьєрів
У зоні відчуження під Чорнобилем постійно знаходять смертельні петлі-пастки та інші залишки людської діяльності, які загрожують життю тварин в заповіднику. Нещодавно до пастки потрапили двоє коней Пржевальського і загинули.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на ТСН .
Заповідник і територія за його межами вимагає очищення від численних людських артефактів. Адже їх значна частина є смертельними пастками для тварин, які тут живуть.
«Каналізаційні колодязі, залишки натягнутих проводів (особливо колючих), проржавілі металеві труби - це все необхідно збирати, утилізувати, розчищати або засипати. Однак найстрашніше серед усього цього мотлоху - пастки-петлі на великих копитних, встановлені браконьєрами», - йдеться у повідомленні.
На початку грудня співробітники Чорнобильського заповідника отримали анонімне повідомлення про загибель коней Пржевальського. Їх знайшли мертвими з петлями на шиях у села Корогод. У петлі з металевого тросу потрапили лоша і доросла тварина.
Після цього випадку, вчені написали заяву до поліції.
«На нашій території дуже чітко працює державна служба охорони. Якщо вона щось знаходить, то відразу ж знешкоджує. Був випадок, коли лоша впало в колодязь, але наші єгері витягли цього лошату. Якщо десь трапляються такі речі або знаряддя, їх відразу прибирають. На території за межами заповідника - це велика проблема», - розповіла Вікторія Мельничук-Володькина, начальниця інформаційно-просвітницького відділу ДП« Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження».
Після випадку загибелі коней вчені звернулися до небайдужих українців, щоб ті допомогли організувати масштабний рейд і зайнятися очищенням заповідника.
«Ми звертаємося за допомогою до людей, щоб ми могли якось упорядкувати і вирішити цю проблему - максимально забезпечити безпеку наших тварин. Ми бюджетна організація, і нам на це кошти не виділяються. Ми не можемо запрошувати людей в зону відчуження, щоб вони це робили. Це повинні робити виключно фахівці, у яких є дозвіл на роботу. Нам можна допомогти поширенням інформації або фінансово, щоб ми могли організувати співробітників з зони відчуження на пошуки і розчищення проблемних для тварин місць », - додала Вікторія Мельнічук- Володькина.
Інформатор нагадує, що в Міністерстві культури планують внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО об'єкти Чорнобильської зони .