Наші добровольці одними з перших стали на захист України у 2014 році, також тисячі чоловіків та жінок без вагань за власним бажанням взяли до рук зброю в лютому 2022 року
В Україні у четвер, 14 березня, відзначають День українського добровольця. Зі святом тих, хто за власним бажанням та одними з перших стали на захист держави, привітали президент України Володимир Зеленський, керівник ОП Андрій Єрмак та головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Вони подякували військовим за захист.
Так, президент наголосив, що добровольці зробили вибір на користь захисту України та українців. Також він згадав тих, хто віддав своє життя за нашу державу.
"Сьогодні - День українського добровольця. День тих, хто у вирішальний для України час зробив свій вибір - вибір на користь захисту нашої держави та людей. Велика шана всім українцям та українкам, чия сміливість зберігає національну незалежність! Хай буде світлою й вічною пам’ять про всіх наших людей, які віддали своє життя заради України. Слава Україні!" - написав український лідер.
"Вітаю українців з Днем Добровольця. Мотивовані та сильні. Ті, хто перші в бою з 2014 року. І хто завжди перший. Ви і є наша нація. Дякую вам", - привітав керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
З Днем українського добровольця привітав й Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Він наголосив, що плануючи свій напад на Україну, росіяни холоднокровно прорахували всі наші сили й засоби для оборони. Вони чітко бачили свою перевагу, але не врахували одного - духу й волі українських добровольців, які піднялися на захист України.
"Рівно 10 років тому, 14 березня, вранці прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині. Вони стали бійцями першого добровольчого батальйону Національної гвардії України. За кілька днів добровольчі батальйони вже організовувались у багатьох містах України. Вчорашні вчителі, лікарі, студенти, підприємці, спортсмени, айтівці зробили свій вибір - боронити незалежність України", - написав Сирський.
Він додав, що памʼятає обличчя в добробатах в зоні Антитерористичної операції на сході України та цю відвагу й шалену мотивацію. За словами Головкома - це бійці, про яких мріє кожен командир та воєначальник у всьому світі.
"Так само я ніколи не забуду довжелезні черги до територіальних центрів комплектації у Києві в лютому 2022 року. Наплив був такий, що всіх охочих не встигали мобілізовувати. Командуючи обороною столиці, я дав наказ мобілізовувати усіх добровольців безпосередньо через бригади та батальйони, на базі сил територіальної оборони, бо розумів, що добровольці прийшли захищати свої родини, свої рідні вулиці та міста, свою країну. Дивлячись на ті черги, я остаточно зрозумів, що росіянам не вдасться пройти парадом у Києві. Ні за три дні, ні за три місяці. Ніколи. Вони прорахувались знову, затягнувши себе і весь світ у страшну війну, яка неодмінно завершиться поразкою агресора, поразкою росії", - пише Сирський.
Головнокомандувач подякував всім добровольцям. Також згадав полеглих захисників, наголосивши, що Україна не пробачить ворогу жодну смерть.
"А ще я дякую усім майбутнім добровольцям. Дякую тим, хто прийде до війська завтра, післязавтра, за місяць. Дякую, що дивитесь вакансії у війську, що шукаєте для себе посаду, що переймаєтесь тим, як долучитись до оборони України. Ми зробимо все, щоб для кожного і кожної з вас знайшлось місце відповідне до ваших навичок, умінь і можливостей. Памʼятаймо, що Україна існує доти, доки є кому її захищати. Слава Україні! Героям Слава!", - заявив головком.
14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців - людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно взяли до рук зброю, щоб захистити країну. Саме в цей день 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили 500 бійців Самооборони Майдану. Вони сформували перший добровольчий батальйон для захисту України від російської гібридної агресії на Сході.
Навесні того ж року виникла низка добровольчих формувань - як поза державними структурами, так і при облдержадміністраціях, Нацгвардії, поліції. У боях 2014-2015 рр. російсько-української війни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом трансформувалися у військові частини силових структур.
Наступний сплеск масового добровольчого руху відбувся наприкінці 2021 - на початку 2022 років. На тлі загрози повномасштабної війни в країні формувалися підрозділи територіальної оборони. А після широкомасштабного вторгнення українці просто заполонили військкомати. Зараз Сили територіальної оборони є наймолодшим родом військ в українській армії.
День українського добровольця встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VII на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Останні тижні активно обговорюється можлива мобілізація осіб із судимістю. Зараз цю тему висуває Міністр юстиції пан Малюська, запропонувавши відокремлювати осіб із не погашеною судимістю від тих, хто має минулі судимості. У зв'язку з цим, запросили до обговорення ветерана легендарної 47-ї бригади Миколу Мельника. Приєднуйтеся, щоб дізнатися його думку щодо цієї ініціативи та мобілізації засуджених.