“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
З початку 2024 року вже прийнято 38 позитивних рішень щодо надання УБД добровольцям-цивільним
Статус УБД можуть отримати добровольці, які захищали Україну в період від 24 лютого до 25 березня 2022 року і брали участь у бойових діях як самостійно, так і у складі добровольчого формування у взаємодії із ЗСУ, МВС, ДПСУ, СБУ тощо. Як отримати статус УБД – пояснили на урядовому сайті.
Для надання статусу УБД добровольцю треба подати до міжвідомчої комісії, утвореної Мінветеранів, довідку, видану командиром військової частини, у взаємодії з якою боєць сам або у складі добровольчого формування захищав державу (довідка згідно з додатком 6 до Постанови Уряду від 20.08.2014 №413).
Якщо такої довідки немає, то треба подати нотаріально завірені свідчення про період безпосередньої участі у бойових діях. Їх мають надати троє або більше свідків серед військовослужбовців, які вже отримали УБД. Одним зі свідків має бути командир підрозділу добровольця.
Добровольці, які не мають довідки та які отримали поранення, контузію, каліцтво, через що вони далі не можуть служити, мають подати:
У Мінветеранів з початку 2024 року вже прийнято 38 позитивних рішень щодо надання УБД добровольцям-цивільним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.