Переворот у МОЗ! Військові зможуть лікуватись швидше

Міністерство охорони здоров’я запровадить е-документообіг для проходження військово-лікарських комісій

В Україні оптимізують роботу ВЛК
В Україні оптимізують роботу ВЛК

Міністерство охорони здоров’я запроваджує електронний документообіг для швидшого проходження військовими військово-лікарських комісій (ВЛК). Також уряд ухвалив постанову про безоплатний медогляд військовозобов’язаних.

В цьому році планують ввести е-документообіг між військовими частинами та лікарнями й госпіталями. Це пришвидшить процес проходження ВЛК військовими, зазначили в МОЗ. Кабмін вже схвалив відповідний план заходів.

Більшість гарнізонних ВЛК уже запустили е-чергу для запису на медичний огляд. В МОЗ також розпочали інформаційну просвітницьку кампанію з метою надання допомоги військовослужбовцям після отримання травм, поранень чи захворювань.

Нагадаємо, в Україні на 50% вже збільшили кількість гарнізонних ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоровʼя. Також уряд ухвалив постанову про безоплатний медогляд військовозобов’язаних. У рамках Програми медичних гарантій впровадять новий пакет медичних послуг у лікарнях.

Окрім цього, парламентарі внесли зміни до законодавства щодо удосконалення оформлення військовослужбовцями довідок про обставини травм та направлення медичних документів між військовими частинами й лікарнями. Відтак українські захисники зможуть швидше й легше отримувати медичні довідки та направлення.  

"Реалізація запланованих заходів КМУ сприятиме покращенню роботи ВЛК та забезпеченню високої якості медичного обслуговування для наших захисників як один з пріоритетів в роботі уряду", - йдеться в повідомленні.

Міжурядова робоча група, яка працювала над вищезгаданими змінами, розпочала свою роботу по оптимізації військово-лікарських комісій у лютому 2023 року. В неї увійшли Міністерство охорони здоровʼя України, підрозділи Збройних сил України, Міністерство оборони України,  Міністерство у справах ветеранів України, Міністерство цифрової трансформації України та громадськість.

Відзначимо, що в рамках військово-лікарської комісії вузькі медичні спеціалісти визначають придатність військових до подальшого несення бойових обов'язків та виконання високомобільних задач на фронті. Втім, під час проходження ВЛК бійцями, що отримали поранення чи інші не сумісні із подальшою службою травми або вади, їх можуть направити на лікування чи оперативне втручання, після чого комісія робить висновок щодо придатності військового.  

Раніше Інформатор розповідав про "білий квиток", та чи можуть із ним мобілізувати до арміїю. "Білий квиток" - це умовна назва, яка охоплює аж три категорії українців. У мирний час чоловіки з таким квитком в армії не служать, проте під час воєнного стану діють інші правила. Тому їх можуть мобілізувати, але є нюанси.

Перша категорія - це обмежено придатні до військової служби, друга - непридатні до військової служби у мирний час, але обмежено придатні у воєнний час і третя - непридатні до військової служби, зняті з військового обліку.

Категорію визначають під час огляду ВЛК на підставі наявності захворювань, зазначених у Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України. До третьої категорії можуть потрапити люди, які мають такі захворювання:

  • ВІЛ;
  • сифіліс;
  • важка форма цукрового діабету;
  • шизофренія;
  • розумова недостатність;
  • епілепсія;
  • також може бути сліпота, глухота та відсутність кінцівок чи життєво важливих органів.

Зняті з військового обліку автоматично звільняються від мобілізації. Але з рештою категорій власників "білого квитка" справа інакша.

Також Інформатор писав, як правильно мають вручати повістки військовозобов’язаним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube