Кого в Україні можуть мобілізувати у червні

Мобілізують певну категорію чоловіків у віці від 18 до 60 років

Мобілізація в Україні
Кому насамперед в Україні видаватимуть повістки в червні

В Україні з червня на першому етапі мобілізують певні категорії чоловіків. Кожен військовозобов'язаний має обов'язково пройти військово-лікарською комісією (ВЛК). Вона встановить його придатність до служби.  

Про це повідомляє ObozrevatelВже з червня на першому етапі призвуть на службу такі категорії чоловіків:

  • Чоловіки віком від 27 до 60 років, які є придатними або обмежено придатними з огляду на їхній стан здоров'я під час воєнного стану, і не мають досвіду військової служби.
  • Чоловіки віком від 18 до 60 років, які є придатними або обмежено придатними з огляду на їхній стан здоров'я під час воєнного стану і мають досвід військової служби.
  • Чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше були зняті або виключені з військового обліку (власники білого квитка) і були визнані придатними або обмежено придатними з огляду на їхній стан здоров'я рішенням військово-лікарської комісії, при умові, що вони не вчинили важкого злочину.

Крім того, в Україні прийняли законопроєкти №9154 та №9158, які вносять певні зміни до процедури оформлення документів для медичного обслуговування військових та вдосконалюють систему проходження медичних оглядів. Зокрема, у роботі військово-лікарських комісій (ВЛК) відбулися наступні зміни:

  • Тепер ВЛК працюватимуть не тільки при територіальних центрах комплектування (ТЦК), але й у цивільних медичних установах, зокрема, у лікарнях та поліклініках.
  • Для забезпечення проведення медичних оглядів військовозобов'язаних, працівникам ВЛК виділять окреме фінансування.
  • Військовозобов'язані зможуть записатися на певний час до електронної черги для проходження ВЛК.
  • З метою надання інформаційної підтримки військовозобов'язаним з'явиться гаряча телефонна лінія.
  • Буде налагоджено електронний обмін документами між ТЦК, військовими частинами та цивільними медичними установами. Медичні установи, що діють у системі Міністерства оборони, отримають доступ до електронних медичних карток пацієнтів цивільних медичних установ.

Працівники військово-лікарської комісії матимуть повний доступ до всіх результатів обстежень та інформації про стан здоров'я кожного військовозобов'язаного, включаючи його медичну історію. Внаслідок цього, військовозобов'язані, які раніше не мали зареєстрованих захворювань, вже не зможуть ухилятися від мобілізації, посилаючись на "раптові" хвороби. У разі виявлення захворювань можуть призначити додаткове медичне обстеження.

Яке покарання обрав суд чоловіку, який проігнорував повістку 

На Івано-Франківщині засудили 38-річного чоловіка, який пройшов військово-лікарську комісію та був визнаний придатним до військової служби. Однак повістку, яку він отримав у лютому 2023 року, проігнорував. Військовозобов’язаний ухилився від призову на військову службу під час мобілізації. Чоловіка попереджали про притягнення до відповідальності за неявку до центру комплектування та соціальної підтримки. Суд визнав його винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 Кримінального кодексу України) та присудив 1 рік 6 місяців позбавлення волі.

Раніше ми писали, що в Раді пропонують створити "реєстр ухилянтів" від армії. Крім того, чоловіка, який воює під Бахмутом, військкомат звинуватив в ухилянні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube