У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В ТЦК кажуть, що повістка має бути вручена особисто
Під час дії воєнного стану в Україні повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років. Законодавством на сьогодні не визначений порядок, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання.
Як правильно мають вручатися повістки військовозобов’язаним пояснила начальниця пресслужби Львівського обласного ТЦК та СП Марія Левко в авторській колонці на ZAXID.NET. За її словами, вручати повістку мають право:
Щоб вручити комусь повістку, слід спершу встановити особу цієї людини. Тому під час воєнного стану треба завжди носити зі собою документи, а в разі запиту надавати їх для перевірки уповноваженій особі - тобто поліцейським.
"Повістка має бути вручена особисто. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис", - каже Левко.
Вона зазначила, що вручення повістки не означає, що людину одразу ж відправлять на військові навчання, чи на фронт. Перш за все, повістку вручають для уточнення облікових даних.
Повістка для уточнення даних. Їх вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.
Повістка на проходження військово-лікарської комісії. Ця повістка за підписом начальника районного ТЦК та СП зобов'язує військовозобов’язаного пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медогляду військовозобов'язаного. Після медкомісії в цій картці буде вказаний висновок ВЛК про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.
Повістка для призову на строкову військову службу. Такий документ відповідно передбачає призов на строкову службу, однак їх зараз не видають, адже призов не проводиться через загальну мобілізацію.
Мобілізаційне розпорядження. Таку повістку військовозобов’язаному вручають після медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.
Повістка має бути правильно заповнена і підписана начальником ТЦК. Там мають бути вказані: прізвище, ім’я та по батькові, рік народження та адреса проживання військовозобов’язаного, вид повістки, дата, час та адреса, куди необхідно з’явитися, уточнення щодо необхідних документів, назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові начальника РТЦК та СП.
За неявку на виклик до ТЦК загрожують адміністративний штраф або кримінальна відповідальність. Так, якщо військовозобов’язаний не прибуває до ТЦК за викликом по першому або другому виду повістки, йому загрожує штраф у розмірі:
"За ігнорування повісток третього або четвертого виду загрожує кримінальна відповідальність від обмеження волі до трьох років до позбавлення волі від трьох до п’яти років", - каже представниця ТЦК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.