Перемога, але не розгром: огляд матчу Брейдаблік - Зоря

Луганська команда взяла архіважливі три очки

Зоря Ліга конференцій
Зоря знову не програла у Лізі конференцій

У 2-му турі Ліги Конференцій Зоря на виїзді здолала ісландський Брейдаблік. Українська команда мала безліч моментів знищити суперника, але обмежилася звитягою 1:0. Інформатор тактично розібрав першу перемогу луганців у групі В.

Перед грою

Зоря привезла на цей матч Герреро, Мішньова, Вантуха, Джордана та Снурніцина. Попри жахливу безвиграшну серію в УПЛ, склад майже не змінювався - Кривенцов шукав структуру, на яку можна буде покластися. Брейдаблік же виходив Мумінович, Гуннлауссон, Стейндорссон, Сванторссон та Ейнарссон. Такі складні прізвища - але це кращі виконавці острівної команди.

До цього команди ніколи між собою не зустрічалися. А от до самої гри підходили в дуже різному настрої: господарі втратили можливість на героїчний камбек проти Маккабі, а Зоря втримала атакувальний Гент і завершила першу гру турніру з рахунком 1:1.

Перший тайм. Важкою працею здобути гол

Обидва клуби розуміли, що вони - найслабші в групі В. І їм між собою треба боротися за життєво необхідні очки для другої сходинки. І українцям багато хто пророкував перемогу. Хоча гравці Зорі неодноразово натякали: недооцінювати суперника не варто. Для Брейдабліка це був перший матч єврокубків на рідній землі, хоч і не на рідному стадіоні.

У ісландців все дуже погано із пресингом. В цьому євросезоні вони часто втрачають когось у зоні, а персональна опіка - це не один, а кілька гравців, які створюють вільний простір. Цим чудово може (і мав) користуватися Герреро. Не менш важливим було й те, що працював VAR, адже провали в зонах - це хаос в останній лінії, де не кожен боковий рефері зможе вгледіти положення поза грою.

Кривенцов точно очікував помилки від суперника, а в різких діях луганців були помітні намагання реалізувати це у швидкий гол. Нагнойний і Горбач вже за першу хвилину перевірили воротаря дальніми ударами. Та й Брейдаблік огризався: розганяли вперед свої добре налаштовані фланги. Що цікаво, поза заявкою опинився Крістінссон: технічний молодий нападник із досвідом європейських турнірів опинився поза заявкою на гру, що неабияк полегшило роботу нашим захисникам.

Аж до середини першого тайму господарі не могли нічого протиставити контролю Зорі. Наша команда намагалася знайти ті сами зони, вони були дуже помітні в центрі. Втім під час цих пошуків ми ледь не програвили потужний удар Сігурдарсона - на щастя, але це був абсолютно неточний дальній постріл.

Помітно, що Кривенцов на максимум викрутив для своїх гравців тумблер сміливості. В атаку Зоря йшла широким флангом, де біг не тільки Герреро. В одну з таких Вантух протягнув по флангу та пасував на панамця. Незрозуміло, що сталося із форвардом між матчами, але Герреро перший тайм провів просто жахливо: жадібно йшов уперед, не помічаючи одноклубників. Щонайменше три атаки він зруйнував виключно через дуже довгі роздуми. Як і в цей раз: дуже слабкий удар у бік кутового прапорця, а не воріт.

Проблема матчу проти Гента лишалася: українці легко доходили до чужих воріт, але не могли довести справу до логічного завершення. Натомість дуже сподобався Яцик: за першу половину гри він частенько виходив в центр та намагався самотужки розігнати атаки. І це попри позицію центрбека. Так само Антюх час від часу випробовував Муміновича на витривалість його спини під час дриблінгу.

Атакувальні зусилля нарешті вдалося конвертувати в гол. Чудова домашня комбінація: Мішньов викатує з кутового під більш зручну подачу для Антюха, Денис подає у карний - і там вищим за всіх захисників виявився нападник Горбач. Він чітко пробив голкіпера Брейдабліка - головою просто під стієчку. 1:0 - з восьмого удару Зорі вдається змінити цифри на табло.

Та навіть попри гол, під кінець першого тайму яскраво вимальовувалися головні проблеми обох колективів. Зоря не може комбінаційно дістатися чужого штрафного та часто втрачає м’яча на останній третині. Навіть 8 ударів по воротах та два у ствір були радше проявом слабкості оборони суперника, аніж здобутком луганців. Брейдаблік же дуже повільно атакував і так само втрачав м’яч. Ісландці мали щонайменше три контрвипади, де Ольсен через лівий фланг шукав передачу на Стейндорссона. Він його знаходив - але настільки слабким пасом, що Джордан міг його перехопити пішки. І Кривенцов, і Торвальдссон мали 15 хвилин на дуже змістовні бесіди в роздягальні.

Другий тайм. Щастить у захисті, не щастить в атаці

З якими надіями ми готувалися дивитися другий тайм? Із такими, що Зоря заб’є ще! Адже низька результативність і раптові пропущені голи - стандартний набір української команди. Лише нічия проти Чорноморця (минулих вихідних) перервала серію без сухих ігор - а це було аж шість матчів поспіль в усіх турнірах. І треба було використовувати ті самі прогалини в захисті ісландців. Вони дуже люблять пропускати: для порівняння, за ті ж шість матчів це аж 16 м’ячів!

А Брейдаблік дійсно посилив тиск на наші ворота: вперше за всю гру м’яча торкнувся Турбаєвський, коли виносив його з карного після подачі. А за мить була ще одна подача зі стандарту. Українській команді треба було прокинутися та повернути режим гри, як було на початках. Інакше - той самий випадковий гол залетить у дуже незручний момент. Лише черговий героїчний сейв Турбаєвського врятував ворота Зорі від чудового удару головою Ольсена.

Ми вже робили оцінку вартості команд у групі В, Зоря там не найдорожча, а сьогоднішній суперник коштує як кілька наших гравців. Водночас, битви найкоштовніших на полі не було. Вже згаданий Крістінссон не у грі, а в Зорі травмований Батагов. Данченко зміг нарешті вийти на поле, хоч і в дуже інтенсивній грі Ліги Конференцій.

Впродовж 60 хвилин Герреро все ще лишався непомітним. Кращий гравець матчу проти Гента, в гостях у ісландців розчинився. І не сказати, що його дуже сильно закривали - панамець мав зони та міг забігати. Втім, як і в першому таймі, забагато брав на себе, від чого атаки через нього не давали результатів. Лише під цю хвилину йому вдалося завдати першого удару у ствір, але не загрозливого.

Марнотрацтво подарувало впевненість ісландцям. Зусиллями Антюха та Мішньова вдавалося призупиняти їх штурм, втім атаки частішали. Капітан у шаленому підкаті ледь не самовидалився з поля під час жорсткого підкатупроти Сігурдарсона. Справжнім прохолодним душем ледь не став гол Ейольфссона - півзахисник отримав простір для удару та закручував у дальній кут, влучивши в поперечку.

Останні 20 хвилин можна охарактеризувати так: дуже нервові у виконанні підопічних Кривенцова. Крихка перевага в один м’яч постійно змушувала схопитися за голову, коли черговий розрізний пас Брейдабліка проходив крізь усі ряди. А там Ейольфссон чи Ольсен знову сподівалися на вдачу своїх дальніх пострілів. Під кінець гри луганці зацементувалися у карному майданчику - вберегти рахунок. Турбаєвський - герой фінальних хвилин, тягнув усе, що летіло. А летіло чимало і майже завжди точно. Усі ісландці побігли тиснути, закривши українську команду на її половині. На щастя, досвід такої ж гри проти Гента дозволив нам встояти до фінального свистка, хоч і ціною жовтих. Зоря перемагає і бере дуже потрібні три очки. 4/6 після Гента і Брейдабліка - чудовий результат. Далі - підготовка до важливих двох ігор проти Маккабі Т-А.

Оцінка Інформатора:

Турбаєвський - 8. Почав грати лише у другому таймі, але зробив три чудових сейви та врятував перемогу Зорі.

Джордан - 7. Чудово обрізав нечасті паси ісландців в останній третині та закрив ворота від ударів.

Яцик - 7. Був активним на всіх ділянках поля, виходив у атаки та встигав повертатися для захисних дій.

Снурніцин - 7. На своєму фланзі не був часто заграним гравцем, але й атаки там також блокував.

Кирюханцев - 7. Прийняв на себе перший темп атак ісландців, хоча кілька атак через свій фланг все ж пустив.

Антюх - 7. Сподобався своєю відважністю. Так само як і Яцик, бігав у випади по всьому правому флангу, де доводив м’яча аж до чужих воріт.

Мішньов - 7. Витягнув на собі центральну зону. Міг небезпечним підкатом залишити команду в меншості, але вдача дозволила йому залишитися в грі й далі закривати центр.

Вантух - 7. Завантажив правий фланг суперника настільки, що через його зону атаки не проводили. Відтак - провів гарний матч.

Нагнойний - 7. Разом із Мішньовим закривав центр поля, перехоплюючі чимало вертикальних пасів. Більше відіграв на захист.

Горбач - 7. Нападник мав не так багато моментів, але своїм шансом для голу скористався на повну.

Герреро - 6. Той Герреро, якого ми знаємо, на полі сьогодні не з’явився. Купка егоістичних просувань та поганих ударів значно зменшили рахунок, з яким мала перемагати Зоря.