Моніторинг можуть здійснювати за допомогою БПЛА
У ЗСУ оцінили, як можуть контролювати дотримання перемир'я у випадку досягнення домовленості про припинення вогню. Росіяни, як завжди, вдаватимуться до провокацій. Моніторинг перемир'я при цьому можуть здійснювати за допомогою БПЛА.
Таку думку в інтерв'ю OBOZ.UA висловив офіцер резерву ЗСУ, військовий експерт Андрій Крамаров. За його словами, ситуація майже не відрізнятиметься від тієї, яка була у 2015 році, коли запроваджувати перші перемир'я. Армії перебуватимуть на своїх позиціях, але без спроб штурму чи атак.
"Все відбуватиметься абсолютно так само, як це відбувалося 2015 року, коли встановлювалися перші режими припинення вогню. Обидві армії сидітимуть на своїх позиціях без спроб штурмів чи артилерійських обстрілів, чи пострілів зі стрілецької зброї в бік противника", - повідомив Крамаров.
Він також додав, що росіяни безумовно будуть влаштовувати провокації.Ворог намагатиметься точково проривати фронт. Ймовірно, в Україні будуть якісь міжнародні спостерігачі.
"Безумовно, з боку росіян будуть поодинокі провокації, як це було завжди. Не виключені спроби точковим ударом прорвати лінію фронту. Можливо, туди будуть заведені якісь міжнародні спостерігачі – в чому я дуже сумніваюся, – які будуть фіксувати припинення вогню", - додав Крамаров.
Військовий експерт наголосив, що досвід 2015 року показав неефективність місії ОБСЄ. Чинним міжнародним правом, на його думку, війну врегулювати неможливо. Водночас моніторинг за дотриманням припинення вогню можуть здійснювати за допомогою БПЛА.
"Можливо, моніторинг здійснюватиметься за допомогою БПЛА. Таким чином представники моніторингової місії не наражаються на небезпеку. Але це Росія, а тому провокації, спроби порушення, заперечення факту порушення тощо – це буде повернення до тієї війни, яку ми мали до повномасштабного вторгнення", - каже Крамаров.
У п'ятницю, 11 квітня, минув рівно місяць, відколи Росія погодилась на так зване "перемир'я" 11 березня. За час дії так званого "припинення вогню" ворог нещадно бомбив Україну, використовуючи балістичні ракети, ударні дрони різних типів та керовані авіабомби. За інформацією очільника МЗС Андрія Сибіги, Росія за час "перемир'я" випустила по Україні сім десятків різного типу ракет, зокрема балістичних, більш як 2,2 тисячі ударних безпілотників та понад 6 тисяч КАБів.
Народний депутат та секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та розвідки Роман Костенко заявив про те, що перемир'я може настати вже у травні. Втім він сумнівається, що йтиметься про кінець війни. До того ж Росія надалі продовжує готуватися до бойових дій.