Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Російські окупанти експлуатують станцію в такому режимі, що стан обладнання та устаткування на ЗАЕС значно погіршується. Після деокупації ЗАЕС може перестати працювати.
Росія стягнула на Запорізьку АЕС сотні мобілізованих курсантів, а переговори щодо виходу окупантів з цього ядерного об'єкта зайшли у глухий кут.
Відсутність результатів у спробах вмовити рф вивести військових та техніку з ЗАЕС підтвердив міністр енергетики Герман Галущенко під час ефіру програми «Єдині новини» на Національному телемарафоні.
За його словами, Україна чітко визначила суть процесу демілітаризації станції. Передбачається, що росіяни мають вивезти із ЗАЕС свою техніку, військових, працівників Росатому, й дозволити персоналу станції вільно пересуватись нею та виконувати свою роботу. Росія не погоджується на такі пропозиції.
"Зараз ми в ситуації тупика. Наша позиція щодо Запорізької АЕС на міжнародній арені полягає у необхідності проведення демілітаризації станції, звільненні працівників Росатому та забезпеченні безпеки для українського персоналу. Однак, на наші вимоги ми отримали відповідь від путіна, який заявив, що Запорізька станція є федеральною власністю зареєстрованою в Москві під назвою "Запорізька станція"", - розповів Герман Галущенко.
Міністр енергетики також повідомив, що російські працівники станції поводяться непрофесійно, що призводить до значного погіршення стану обладнання на ЗАЕС. Здається, що метою російських загарбників є залишити станцію в неробочому стані після деокупації.
"Місія МАГАТЕ підтверджує, що росіяни експлуатують станцію в такому режимі, що стан обладнання та устаткування на ЗАЕС значно погіршується. Є відчуття, що одна з цілей загарбників: після деокупації залишити нам її в неробочому стані", - сказав Галущенко.
Також Галущенко зазначив, що Україна буде зосереджуватися на розвитку атомної енергетики та відновлюваних джерел енергії.
"Україна має величезний потенціал для розвитку малих модульних реакторів. Майбутнє України – великий енергетичний хаб для Європи. Ми для цього маємо можливості, потужності і висококваліфікованих фахівців", - додав міністр.
Енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога й 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей залишаються недоступними українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це, зокрема, найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.
Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.
Запорізька АЕС не виробляє електроенергію. Її власні потреби живляться від енергосистеми України. До того ж на станції ситуація лише погіршується.
Раніше Інформатор повідомляв, що на ЗАЕС зникають працівники, людей публічно б'ють.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.