Пентагон розслідує 50 кримінальних справ щодо допомоги США Україні

Читать на русском

Справи перевірять на шахрайство, корупцію чи підміну продукту

Читать на русском
Генеральний інспектор Роберт Сторч і Пентагон
Пентагон розслідує понад 50 кримінальних справ щодо допомоги США Україні

Справи перевірять на шахрайство, корупцію чи підміну продукту

Пентагон, де нещодавно заявили про готовність передати Україні ракети ATACMS, відкрив понад півсотні кримінальних справ щодо військової допомоги Україні. У цих справах розслідують ймовірні шахрайство та корупцію, однак поки що жоден випадок не підтвердився. Щобільше, офіс інспектора Пентагону планують розширити, ретельніше відстежуючи військову допомогу США для Києва.

Як повідомляє Bloomberg, про кримінальні справи щодо допомоги США Україні повідомив генеральний інспектор Пентагону Роберт Сторч. Він додав, що у кримінальних справах, які знаходяться на різних стадіях розслідування, перевіряють факти шахрайства під час закупівель, підміну озброєння, ймовірні крадіжки, корупцію й перенаправлення військової допомоги США. Утім, поки що жоден із перелічених фактів не підтвердився.

"Ми не підтвердили жодних подібних звинувачень, хоча це цілком може змінитися в майбутньому", - сказав він.

Сторч також підкреслив, що, ймовірно, невдовзі буде більше кримінальних справ. Його припущення базується на величезній кількості та швидкості військової допомоги, що прямує в Україну.

Зазначається, що спільними зусиллями Пентагон, Державний департамент і Агентство США з міжнародного розвитку очолюють нагляд федерального уряду за приблизно $113 млрд допомоги та коштами, виділеними Україні в рамках операції "Атлантична рішучість" за ініціативи США. Bloomberg повідомив, що подібний процес аудиту мав місце під час війн в Іраку та Афганістані.

Сторч зазначив, що наразі аудитори виявили прогалини у постачанні допомоги Києву. Одним із прикладів стали неповні маніфести для вантажів (вантажний маніфест — документ, у якому дається перелік коносаментів і який містить найменування судна, порт навантаження, масу, обсяг та кількість вантажу по кожному коносаменту та інше - ред.), які відправлялися в Україну через Польщу.

"Як наслідок, персонал Міністерства оборони США не мав необхідної підзвітності всіх типів обладнання під час процесу передачі", — зазначили аудитори у звіті.

Сторч повідомив, що Пентагон загалом "добре відреагував" на потреби України у військовій допомозі. Інспектор також зазначив, що робота агентства гнучка і вона, радше, має "місію підготовки" до того, як Україна отримає значно більшу частину обладнання.

За даними Bloomberg, понад 200 людей стежать за надсиланням допомоги в Україну, і офіс Сторча планує збільшити їх кількість. Повідомляється, що одна з перевірок, які зараз проводить Пентагон, зосереджена на 155-міліметрових артилерійських снарядах і на тому, чи Сполучені Штати збалансували потребу України в боєприпасах із власними цілями щодо резервів, навчання та військових операцій.

Пентаган вже виявляв проблеми з обліком зброї 

Звіт генерального інспектора Міністерства оборони США виявив, що відомство не змогло прозвітувати про майже 40 тисяч одиниць зброї, які США надали Україні з 2014 року. Проблема стосується озброєння загальною вартістю понад $1 млрд, включаючи переносні ракетні комплекси, безпілотники-камікадзе та прилади нічного бачення. 

Міноборони США визнало проблему, але заявило, що забезпечити всі необхідні процедури обліку "не видається практичним" в умовах війни. Нестача персоналу в Україні також ускладнює проведення фізичної інвентаризації.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Приєднуйтесь до нашої важливої розмови про зміну у спрямуванні уваги від державного тиску на бізнес до встановлення відкритого діалогу та розуміння майбутнього для його розвитку. Обговоримо, чи можна це вважати пріоритетом для ефективного відновлення, та чи можливо побудувати таку модель. Також розглянемо актуальну тему митниці, її махінації та можливі шляхи запобігти їм. Наш гість - Тарас Котов, голова Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. Приєднуйтесь до перегляду, буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.