Пенсійний калькулятор: як дізнатися розмір своєї майбутньої пенсії

За допомогою Пенсійного калькулятора можна порахувати наявний страховий стаж людини та визначити вік виходу на пенсію

Пенсія
Пенсійний калькулятор

В Пенсійному фонді України розповіли про нові можливості електронного сервісу Пенсійний калькулятор. Донедавна сервіс був доступний користувачам лише в особистому кабінеті. Про нові можливості Фонд повідомив на своєму офіційному сайті.

У ПФУ пояснили, що донедавна сервіс був доступний користувачам лише в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Фондом реалізовано ще один режим доступу до послуги – у сервісних центрах головних управлінь Пенсійного фонду України.

«Відтепер фахівці, які ведуть прийом громадян у сервісних центрах, можуть за допомогою “Пенсійного калькулятора” за зверненням людини розрахувати її страховий стаж та орієнтовний розмір пенсії», - зазначили у ПФУ.

Для цього “Пенсійний калькулятор” використовує дані, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України. Крім того, за потреби можна додати відомості про ті періоди трудової діяльності, які були в реєстрах відсутні.

Зауважується, що “Пенсійний калькулятор” розраховує орієнтовний розмір пенсії за віком за показниками, які наявні на момент розрахунку, та з урахуванням чинних механізмів обчислення страхового стажу і заробітної плати: сервіс не здійснює припущень щодо зростання середньої заробітної плати в Україні в наступні роки чи рівня інфляції. Саме тому розрахунок розміру пенсії в короткостроковій перспективі – більш точний.

Нагадаємо, що за допомогою “Пенсійного калькулятора” можна порахувати наявний страховий стаж людини (при введенні всіх необхідних даних за трудовою книжкою за періоди до 01.01.2004) та визначити вік виходу на пенсію з урахуванням ймовірно набутого стажу (60, 63 чи 65 років).

Як в Україні може змінитися пенсійна система

В Україні не планують збільшувати пенсійний вік, навіть з огляду на скорочення трудового населення, але готується велика пенсійна реформа, яка може стартувати вже у вересні. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Водночас за словами Жолнович, необхідно підтримувати навички людей літнього віку, щоб вони залишались на ринку праці якомога довше. Зокрема, підвищувати їхній рівень цифрової грамотності.

За словами міністерки, наразі Уряд проєктує систему, яка враховуватиме два критерії: кількість років, які людина відпрацювала, і кількість внесків, які людина кожного місяця сплачувала. Це конвертуватиметься у певну кількість балів. Відповідно вартість кожного бала дорівнюватиме 30% від середньої заробітної плати в конкретному році. Отже, якщо ви пропрацювали 35 років й отримували середню зарплату кожного місяця такою, як вона тоді була, то можна буде сподіватися не менше як на 30% свого заробітку в солідарній пенсійній системі. Крім того, виводимо гарантію, якщо ви пропрацювали мінімум 15 років і зайшли в пенсійну систему, то точно маєте право на 30% від мінімальної заробітної плати в тому році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube