Пенсія для ФОП: які документи потрібні для призначення, пояснили в ПФУ

У ПФУ розповіли, як оформити пенсію підприємцю

Оформлення пенсії
Оформлення пенсії

Фізична особа-підприємець, якій виповнюється 60 років, має право на вихід на пенсію. Якими документами можна підтвердити свою підприємницьку діяльність як ФОП, пояснили у Пенсійному фонді. 

На загальній системі оподаткування:

  • відомості з Реєстру застрахованих осіб;
  • документи про сплату страхових внесків: платіжні доручення, квитанції установ банків, документи, що підтверджують поштовий переказ, довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків.

На спрощеній системі оподаткування: 

  • відомості з Реєстру застрахованих осіб;
  • свідоцтво про сплату єдиного податку;
  • спеціальний торговий патент і т.д.

Питання регулюється

  • Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (стаття 24);
    Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (пункт 4);
  • Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846 (підпункт 2 пункту 2.1).

Субсидія для ФОП

Фізична особа-підприємець, що працює за спрощеною системою оподаткування (перша група), звернувся за виплатою у жовтні. Він цікавиться за який період і в якому розмірі врахують доходи для призначення субсидії. У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області вказали, що в його випадку врахують доходи за І-II квартали поточного року.

Для розрахунку житлової субсидії у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального/неопалювального сезону, враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії (пункт 37 положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»). У випадку чоловіка врахують доходи за І-II квартали поточного року.

"До сукупного доходу фізичної особи — підприємця за кожен місяць зазначеного періоду буде враховано один розмір мінімальної заробітної плати, незалежно від отримання (неотримання) доходів", - додали у Головному управлінні ПФУ в Донецькій області.

Як подати документи для оформлення субсидії або пільги онлайн 

Подати заяву про призначення житлової субсидії чи пільги можна онлайн — через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за посиланням. Для цього авторизуйтеся на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). У розділі «Комунікації з ПФУ» натисніть на пункт «Заява на житлову субсидію чи пільгу», оберіть необхідний тип заяви. Заповніть необхідні атрибути заяви та завантажте заздалегідь відскановані документи:

  • паспорт заявника,
  • ідентифікаційний номер,
  • інші необхідні документи.

При завантаженні сканованих копій документів враховуйте вимоги до їх виготовлення:

  • розмір кожного файлу не повинен перевищувати 1 Мб,
  • формат файлу: JPG, JPEG, PDF,
  • документи, які містять більше однієї сторінки, необхідно прикріпляти як один файл,
  • скан-копії виготовляються з оригіналів документів,
  • скан-копія повинна бути кольорова, чітка та читабельна,
  • назви файлів мають відповідати виду відсканованого документа.

Перевірте внесені дані, сформуйте заяву, підпишіть її за допомогою КЕП та натисніть «Відправити до ПФУ». Стан опрацювання заяви на призначення субсидії можна переглянути в особистому кабінеті в розділі «Мої звернення».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube