Страшний паводок у Києві - чому це сталося та коли закінчиться

У Києві пік затоплень припаде на суботу, 22 квітня, після чого вода повинна спадати

Повінь у Києві
Через паводок постраждав Київ та населені пункти трьох районів Київської області

Київ та Київська область з 14 квітня йдуть під воду. У Києві затоплені парки Муромець, Гідропарк, Дружби народів - там під водою опинилися кафе та господарські споруди. А в області затоплені сотні, а можливо й тисячі приватних господарств та житлових будинків.

Одна з версій причини повені - після затоплення селища Іванків у Чорнобильській зоні, де вода зруйнувала дамбу, влада вирішила відкрити шлюзи Київського моря. Вода спустилася вниз за течією, в результаті всього за добу почало затоплювати Київ.

Спікер ДСНС у Київській області Вікторія Рубан зазначила, що через паводок постраждали населені пункти у Вишгородському, Броварському та частково - у Бориспільському районі. За її словами, підтоплено переправи до селища Іванків, але зараз там працюють рятувальники для відновлення сполучення.

"Жертв немає поки. І постраждалих немає... Найбільша проблематика - затоплення домогосподарств. Там, де це можливо, працюють наші рятувальники для відкачування води", - каже Рубан.

У Києві пік паводків синоптики прогнозують на суботу, 22 квітня. Також цьогорічна повінь збільшується на 0,5-1 метр у порівнянні з минулими роками.

"Сьогодні по місту Києву ми не маємо аварійних підтоплень. Є підтоплення заплавних територій. Ці території майже кожного року підтоплюються при весняних повенях. Згідно з інформацією Укргідрометцентру, пік весняної повені ми будемо очікувати десь приблизно 22 квітня. Також цьогорічна повінь збільшується на 0,5-1 метр у порівнянні з минулими роками. Зараз є підтопленими острови у парку Муромець, Гідропарк, Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки у районі Осокорків", - повідомив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

 

У Києві через паводок тече жовта вода з кранів

Через підтоплення в багатьох районах Києва, у кранах киян колір води змінився на жовтуватий. Але воду можна безпечно вживати. Про це попередила компанія "Київводоканал". Фахівці запевняють, що киянам боятися нічого. Фахівці компанії щодня забирають проби води на кожному етапі водопідготовки та контролюють фізико-хімічні та мікробіологічні показники, щоб гарантувати безпечність питної води в столиці. Наразі якість води відповідає нормам.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, які мікрорайони столиці можуть постраждати від масштабної повені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube