Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Україна увійде у зиму 2023-2024 років з гіршими стартовими позиціями, аніж торік. Тому генератори та павербанки не варто ховати - новини України
У зимовий період 2023-2024 років Україна входить з гіршими вихідними позиціями, ніж це було минулого року. Тому українцям можуть знову знадобиться і генератори, і павербанки. Але енергетичний штаб працює і вже зараз розробляє план захисту й посилення енергосистеми України.
Про те, як Україна готується пройти прийдешню зиму, розповів радник глави ОП Михайло Подоляк в інтерв'ю "24 каналу".
За його словами, для України зараз найважливішим залишається захист магістральної інфраструктури, адже досвід російських ударів показав, що саме ГЕС та ТЕЦ зазнавали атак найбільше.
Адже ключові удари йдуть по генерації не атомній, а, наприклад, ГЕС, ТЕЦ, і головне – це трансформатор. Тобто великі магістралі – 770 чи ті, які на підстанціях для входу енергетики у міста – 330. Туди завдавали основних дронових ударів і крилатими ракетами. Ними били по ТЕЦ, наприклад, а дронами били по трансформаторах, – повідомив Подоляк.
Також Подоляк пояснив, що енергетичний штаб працює над трьома складовими, які мають забезпечити електроенергію взимку. Пріоритетні серед них: виготовлення трансформаторів та захист енергоструктури.
Перше – енергетичний штаб чітко оцінює ризики, які потрібно нівелювати. Друге – шукаємо можливості виготовити. Щодо трансформаторів – щось виготовляється, шукаємо можливість докупити, що виготовляється не в Україні. Третє – будуються різні способи захисту додаткового, зокрема, мобільного захисту. Мовиться про зенітні кулемети тощо. Тобто, усе відпрацьовується, – пояснив радник глави ОП.
Втім, Подоляк підтвердив, що Україна увійде у зимовий період зі значно гіршими вихідними показниками, тому перебої зі світлом цілком можливі. Не останню роль у цьому відіграла тимчасова окупація росіянами Запорізької АЕС.
Стартові позиції будуть набагато гіршими, ніж торік. Адже тоді була повноцінна система, яка була збалансована, яка працювала вже десятки років тощо, – підкреслив він.
Подоляк також пояснив, що українцям для виживання можуть знову знадобитися і павербанки, і генератори.
Я не думаю, що треба ховати взагалі все, що нам дозволяє виживати під час війни, – резюмував радник глави ОП.
Через спеку споживання електроенергії в Україні зростає. Тому громадян просять зменшити навантаження на енергосистему у пікові години її роботи, а особливо - у вечірній час. Для цього українців просять не вмикати прилади, які "з'їдають" багато електрики. Це, приміром, пралки, бойлери, праски.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, чи обмежуватимуть споживання електроенергії влітку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.