Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Наступна зима буде складнішою для України через частково зруйновану енергосистему. Дефіцит електроенергії може виникнути восени, коли споживання зросте. Українці повинні бути готові до нових труднощів, які можуть виникнути взимку
Наступна зима буде складнішою для України, оскільки країна підходить до неї з частково зруйнованою енергосистемою. Відключення світла можуть почастішати.
Про це повідомив виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук і додав, що умови взимку для громадян будуть гіршими.
За його словами, дефіцит електроенергії виникне восени, коли споживання зросте. Може виникнути ситуація, коли всі потреби українців не вдасться покрити імпортом.
Український уряд працює над розв'язанням проблеми, але це буде складний процес. У країні потрібен час, щоб відновити свою економіку та енергетичну інфраструктуру.
Умови, в яких ми почнемо цю зиму, будуть набагато гіршими за ті, що були на початку минулої зими. Ми закінчили останній ОЗП (опалювальний зимовий період), коли 75% теплової генерації було зруйновано або пошкоджено. Цього не було в 2022 році, - резюмував Сахарук.
Тим часом українці повинні бути готовими до нових труднощів, які можуть виникнути взимку.
За 500 днів війни рф проти України половина енергосистеми країни була пошкоджена. Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що було верифіковано 271 влучання в енергетичні об’єкти, включаючи електростанції, лінії електропередач та трансформатори.
На жаль, є об’єкти, які знищені вщент і не підлягають відновленню, – сказав міністр.
Він також нагадав, що з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року енергетика перебувала під щоденними російськими обстрілами.
Світовий банк оцінив збитки української енергетики в $11 мільярдів, проте міністр відмітив, що ця сума не є кінцевою, адже обстріли тривають і загальна втрата вже перевищує цю цифру.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні з 1 червня підвищився тариф на електроенергію для населення та для бізнесу у зв’язку з тим, що країні потрібні кошти на відновлення інфраструктури після російських обстрілів. Новий тариф становить 2,64 гривень/кВт-год.
Вдень 6 липня в енергосистемі України зафіксували рекордне споживання електроенергії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.