У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Жінки вперше в історії отримали можливість голосувати на Синоді католицьких єпископів
Жінки надали право голосу на зборах єпископів Католицької Церкви. Відповідне рішення прийняв Папа Римський Франциск 26 квітня. Скористатися цим правом зможуть п'ятеро монахинь на Синоді єпископів, який має відбутися у жовтні 2023 року
Раніше жінки могли лише бути присутніми на таких зборах у якості "ревізорів", повідомляє Reuters. Але після десятиліть вимог мати право голосу, Папа пішов на такий безпрецендентний крок. Церква очікує, що такі нововведення сприятимуть ширшій інклюзивності: Ватикан хоче, аби миряни більше долучалися до церковного життя.
Нововведенням є також своєрідна демократизація Синоду. Папа Франциск розширив Раду, увівши до її складу ще 70 людей. Крім єпископів додадуть 70 священників, монахинь, дияконів і католиків-мирян. Їх оберуть з-поміж 140 кандидатів, яких рекомендують національні конференції католицьких єпископів. Очікується, що вагому частину делегатів становитиме молодь, а половина з них буде жінками. Оскільки зазвичай на Синодах присутні близько 300 людей, єпископи всеодно отримають більшість. Якщо врахувати, що Католицька церква є вкрай консервативною організацією, ці зміни є революційними.
Минулого року Франциск запровадив зміни в законодавство Ватикану і дозволив будь-якому охрещеному мирянину-католику, у тому числі й жінкам, очолити більшість державних департаментів. Ще торік до складу комітету, який консультує Папу у виборі єпископів, ввели трьох жінок. Раніше Понтифік дозволив кільком жінкам обійняти важливі посади в Ватикані. Хоча Франциск зробив більше, ніж будь-який Папа Римський, щоб надати жінкам більше впливу на прийняття рішень, він і далі підтримує заборону висвячувати їх у священники (ординація).
Прихильники таких змін вважають, що нововведення дасть можливість церкві рухатися в ногу з часом, розширить взаємодію з річними соціальними групами. Натомість критики таких змін кажуть, що це може зруйнувати усталену структуру Католицької Церкви.
На відміну від деяких протестантських церков, таких як Англiканська, Методистська, Баптистська та інші, жінкам в католицтві заборонено виконувати функції священників. Однак жінки можуть займати роль диякона або аколіта (помічника) у літургії.
Жінки часто відігравали важливу роль у церковному житті Католицької Церкви, як Мати Тереза. Їх також визнавали як філософів, релігійних вчителів: з 36 визнаних Докторів Церкви чотири жінки. Попри те, що Католицька Церква вважається такою, що займалася упослідженням жінок, освячувала підкорення чоловікам, іноді жінки, до прикладу, настоятельки монастиря, могли мати вагомий соціальний статус, який було важко уявити для жінок у Давньому Римі чи у Давній Греції.
Раніше ми повідомляли про те, що Папа Франциск на Великдень закликав українців і росіян примиритися. Ми також розповідали про те, що Папа вважає, що росіянам потрібно шукати правду про війну в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.