В Ісламабаді заявили про готовність до миру з Нью-Делі
Влада Пакистану запропонувала Індії мирний план. Він може попередити нову регіональну війну між країнами. В Ісламабаді заявили про готовність до співпраці.
Про це пише Reuters. Пакистан закликав Індію провести "нейтральне" розслідування гучних убивств туристів в Кашмірі, що поставило країни на межу нової регіональної війни. В Ісламабаді заявили про готовність до співпраці та миру з Нью-Делі.
"Пакистан цілковито готовий співпрацювати з будь-якими нейтральними слідчими, щоб розкрити правду і встановити справедливість. Пакистан залишається відданим миру, стабільності і дотриманню міжнародних норм, але не піде на компроміс зі своїм суверенітетом", - заявив міністр внутрішніх справ країни Мохсін Накві.
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді пообіцяв переслідувати нападників "до краю світу" та заявив, що всі ті, хто спланував і реалізував цей напад, "будуть покарані так, як не можна собі уявити". Індійські політики та інші особи почали частіше закликати до воєнної відповіді Пакистану.
Теракт у місті Пахалгам, розташованому на території Джамму та Кашміру, загострив відносини між обома країнами. 22 квітня група бойовиків влаштувала стрілянину у популярній туристичній зоні - долині Байсаран. Внаслідок трагедії загинули 26 людей, з яких 25 були індусами та одна - громадянка Непалу. Відповідальність за атаку взяла він організація "Фронт опору", визнана в Індії, як терористична.
Після теракту прем'єр-міністр Індії скликав екстрену нараду з питань безпеки. Нью-Делі оголосило серію дипломатичних заходів проти Пакистану. Так, індійський уряд вирішив скоротити чисельність співробітників посольств обох країн із 55 до 30 осіб, призупинити дію договору про води річки Інд, а також закрити прикордонний перехід "Вагах-Аттарі".
Крім того, влада вимагала від пакистанців, які в'їхали через цей пункт пропуску, залишити Індію до 1 травня. Було також введено заборону на в'їзд громадян Пакистану за системою звільнення від віз Асоціації регіонального співробітництва Південної Азії, а особам, що перебували на території країни, дали 48 годин на виїзд.
Пакистан у відповідь пригрозив Індії потенційною війною після рішення виходу з історичного договору про води Інду. У заяві зазначено, що будь-яка спроба зупинити або відвести потік води, на яку має права Пакистан згідно з цим договором, розглядатиметься як акт війни, з відповідною реакцією максимальної сили.